جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

دعوت کشتی‌گیر قم برای اعزام به مسابقات کشتی آلیش قهرمانی جهان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دعوت کشتی‌گیر قم برای اعزام به مسابقات کشتی آلیش قهرمانی جهان


کشتی‌گیر قم از سوی کادر فنی تیم ملی کشتی آلیش برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان به اردوی آماده‌سازی تیم ملی دعوت شد.

 بعد از پایان پیکارهای کشتی آلیش قهرمانی مردان آسیا که با کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی توسط تیم ملی همراه بود؛ اکنون تیم ملی قرار است وارد برنامه‌های جدید آماده‌سازی خود برای حضور پرقدرت در رقابت‌های قهرمانی جهان شود.

به همین منظور اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی آلیش یا کشتی کمربند رده سنی بزرگسالان برای حضور در رقابت‌های جهانی 2015 از روز دوم شهریورماه با حضور نفرات مورد نظر کادر فنی تیم ملی به میزبانی خانه کشتی شماره دو تهران آغاز خواهد شد.

براساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی با آغاز مرحله جدید تمرینات تیم ملی کشتی آلیش اسامی نفرات دعوت شده به این اردو در حالی اعلام شد که نام حمیدرضا زارعی کشتی‌گیر افتخارآفرین استان قم نیز در بین نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی قرار گرفته است.

در شرایطی که اردوی تیم ملی کشتی آلیش تا روز دوازدهم شهریورماه ادامه خواهد داشت، ملی‌پوشان در اوزان 60، 70، 80، 90، 100 و به اضافه 100 کیلوگرم تمرینات خود را تا زمان اعزام به رقابت‌های 2015 کشتی آلیش قهرمانی جهان پیگیری می‌کنند.

حمیدرضا زارعی نماینده کشتی استان قم بعد از درخشش در رقابت‌های کشتی آلیش قهرمانی کشور و به دست آوردن جواز حضور در اردوی تیم ملی که منجر به اعزام وی به پیکارهای قهرمانی آسیا شد، اکنون با مدال برنز آسیا در اردوی تیم ملی حضور پیدا می‌کند.

این در حالی است که زمان زیادی از مسابقات آسیایی نگذشته است، زیرا رقابت‌های کشتی کمربند مردان قهرمانی آسیا با حضور کشورهای مختلف قاره کهن به مدت دو روز به میزبانی کشورمان در شهر تهران برگزار شد و نفرات برتر در حالی مشخص شدند که قم نیز یک نماینده بین آنها داشت.

با اینکه نخستین‌بار بود که رقابت‌های کشتی کمربند مردان قهرمانی آسیا در ایران و شهر تهران به انجام می‌رسد، اما جدال کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این پیکارها از سطح بالایی برخوردار بود و در نهایت با کسب بیشترین مدال تیم ایران موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

حمیدرضا زارعی کشتی‌گیر استان قم در وزن 70 کیلوگرم این دوره از رقابت‌ها حضور داشت و در تلاش برای کسب مدال با کشورهای تایلند، هند، ترکمنستان و قرقیزستان که هر کدام یک کشتی‌گیر معرفی کرده‌ بودند و همچنین دو کشتی‌گیر از افغانستان و یک نماینده دیگر از کشورمان رقابت کرد.

در مجموع هشت کشتی‌گیر در این وزن از رقابت‌های کشتی کمربند قهرمانی آسیا حضور داشتند و حمیدرضا زارعی به عنوان یکی از چهره‌های شاخص مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در این رقابت‌ها خوش درخشید و مدال برنز را به خود اختصاص داد.

اکنون نماینده کشتی آلیش قم رقیبی به نام محمد پاینده از خراسان شمالی را برای حضور در مسابقات کشتی آلیش قهرمانی جهان در کنار خود دارد و با توجه به عملکرد این دو کشتی‌گیر در اردوی تیم ملی، یکی از آنها به پیکارهای جهانی 2015 اعزام خواهد شد.

آدرس کوتاه :