رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور قم تأسیس شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مراسم معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام قم با حضور حجت الاسلام حاج آقا‌پور رضا مدیر دفا‌تر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، حجت الاسلام کرمی مسئول دفا‌تر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان برگزار شد.

قم

 محمد علی قره ظهر امروز در مراسم افتتاح دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور قم اظهار داشت: برای من خدمت در کنار کریمه اهل بیت (س) توفیق بزرگی است که امیدوارم با کمک همه مسئولان استان قم منشأ برکات خوبی برای این دانشگاه شوم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم با تاکید بر سوابق اجرایی خود در سال‌های خدمت در نظام اسلامی افزود: افتخار من در تمام عمرم خادمی حضرت امام رضا (ع) بوده و بسیار خوشحال هستیم که ورودم به دانشگاه پیام نور استان قم با تأسیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در این دانشگاه همراه شده و امیدوارم بتوانم با کمک همکاران گرامی، این دانشگاه را به یک برند بر‌تر فرهنگی در کشور تبدیل کنم.

حجت الاسلام اسماعیل پوررضا، مدیر امور دفا‌تر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم با بیان اینکه نهاد، به گونه‌ای خط مقدم دفاع از ارزش‌های اسلامی در دانشگاه‌ها است، گفت: از جمله مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های همه ما این است که با وجود همه مشکلات و مشغله‌های فردی و اجتماعی، مراقب باشیم که وحدت رویه حرکت عمر خود را در عرصه‌های اجتماعی و کاری هماهنگ با مقام معظم رهبری به پیش ببریم و حتی اگر کند حرکت می‌کنیم، ولی در مسیر حرکت کنیم.

پوررضا با تاکید بر اینکه وظیفه نهاد رهبری در دانشگاه‌ها این است که راه درست را به دانشگاهیان نشان بدهد، بیان کرد: نشانه گذاری مسیر برای رسیدن به هدف متعالی، کار عالمان دینی در دانشگاه‌ها است و این کار تلاش کسانی را می‌طلبد که در مسیر انبیاء حرکت می‌کنند.

پوررضا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اساتید دانشگاه‌ها، عنوان کرد: ایشان همیشه در جمع اساتید و دانشگاهیان بر این موضوع تاکید کرده‌اند که با وجود همه مشکلات در کشور نباید بگذاریم که ناامیدی جان ما را تسخیر کند، انسان‌های بزرگ برای کارهای بزرگ ساخته شده‌اند و قطعاً در مسیر انجام کارهای بزرگ مشکلاتی نیز وجود دارد.

مدیر امور دفا‌تر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن تائید نگرش دکتر قره ریاست دانشگاه پیام نور استان قم در مورد ارتباط حوزه و دانشگاه و با تاکید بر لزوم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود: راهبردهای موجود در فرمایشات رهبری باید در دانشگاه‌ها مستندسازی شود و وظیفه داریم که خود را به نگاه نافذ و حکیمانه مقام معظم رهبری به کمک اساتید دانشگاه هانزدیک کنیم.

وی با اشاره به انتصاب حجت الاسلام و المسلمین دکتر شیخ الاسلامی به عنوان مسئول نهاد در دانشگاه پیام نور استان قم، گفت: حجت الاسلام شیخ الاسلامی از این پس به عنوان مسئول نهاد در دانشگاه پیام نور استان قم فعالیت می‌کند و از قره ریاست محترم دانشگاه نیز می‌خواهیم که به وی در رسیدن به اهداف تعیین شده کمک کنند.

حجت الاسلام دکتر جمشیدی راد نیزدر این مراسم اظهار داشت: یکی از وظایف نهاد برقراری ارتباط مستمر بین تمام بدنه دانشگاه، دانشجو، استاد و کارمند، است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور گفت: دانشجویان پیام نور استقبال خوبی از دوره‌های فرهنگی دارند و با با وجود پتانسیل‌های موجود در دانشگاه پیام نور در صدد تشکیل دانشکده معارف و همچنین پژوهشکده علوم و معارف اسلامی هستیم.

آدرس کوتاه :