حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۷

دوره آموزشی فقه رسانه در قم برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر علمی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم از برگزاری دوره آموزشی فقه رسانه خبر داد.

دبیر علمی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم:

حجت‌الاسلام سیدمحمود مرتضوی هشترودی امروز در قم با اشاره به دوره آموزشی فقه رسانه اظهار کرد: این دوره آموزشی از سوی کمال اکبری عضو هیأت علمی دانشگاه صدا و سیما در حال برگزاری است، که در روزهای دوشنبه ساعت 19 در محل انجمن‌های علمی حوزه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از این دوره در نظر داریم دوره‌هایی در همین زمینه با حضور حجت‌الاسلام حجت‌الله بیات عضو هیأت علمی دانشگاه قرآن و حدیث و حجت‌الاسلام نهاوندیان رئیس مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما برگزار کنیم.

دبیر علمی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم با بیان اینکه فقه مضاف از مباحثی است که در حوزه‌های علمیه پس از انقلاب مطرح شده است، گفت: مباحث فقه رسانه و ‌ارتباطات از زیرمجموعه‌های فقه حکومتی است که در این زمینه می‌خواهیم احکام را بدانیم و مباحث فقهی را بررسی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ دارای چهار کارگروه ارتباطات، ‌رسانه، ‌فرهنگ و هنر و تبلیغ است، که در هر یک از این کارگروه‌ها زیرمجموعه‌هایی راه‌اندازی شده و در زیر گروه رسانه، بحث فقه رسانه مطرح شده است.

مرتضوی هشترودی عنوان کرد: در دوره فقه رسانه چیستی و ماهیت فقه رسانه بررسی شده و مباحث داخلی فقه رسانه مانند غنا، ‌موسیقی، پوشش و حجاب و جنسیت و رسانه مطرح می‌شود.

وی یادآور شد: بررسی لازم انجام شده تا بتوانیم مرکز تخصصی ارتباطات و رسانه را با زیر مجموعه و گرایش‌های علمی مانند سبک زندگی، فضای مجازی، فقه رسانه و دین و رسانه راه‌اندازی کنیم.

دبیر علمی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم تصریح کرد: برگزاری دوره آموزشی فقه رسانه در واقع مقدمه‌ای است تا در آینده مرکز تخصصی ارتباطات و رسانه راه‌اندازی شود./ فارس

آدرس کوتاه :