جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

دوره مربیگری پرورش اندام در قم برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دوره مربیگری پرورش اندام در قم برگزار می‌شود


دوره مربیگری رشته ورزشی پرطرفدار پرورش اندام با حضور مدرس رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران در قم برگزار می‌شود.

با حضور مدرس فدراسیون

 

رشته ورزشی پرورش‌اندام از جمله رشته‌های ورزشی پرطرفدار برای جوانان علاقمند به ورزش محسوب می‌شود، زیرا این رشته ورزشی ارتباط نزدیکی با زیبایی اندام دارد و مسابقات آن نیز هم در سطح استان و هم در سطوح کشوری و برون‌مرزی با استقبال زیاد دوست‌داران ورزش روبه‌رو می‌شود.

پرورش اندام از رشته‌های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در کشور و هیئت‌های استانی به شمار می‌رود و در قم از جمله رشته‌های موفق ورزشی است که قهرمانان و مدال‌آوران زیادی دارد و در برگزاری مسابقات استانی نیز رشته‌ای جذاب و پربیننده محسوب می‌شود.

نکته دیگر این است که به غیر از رقابت‌های المپیک که قم کمتر در آن به صورت مرتب دارای نماینده بود، در مسابقات کشوری و بین‌المللی همواره ورزشکاران قمی در سایر رشته‌ها از جمله پرورش‌اندام جزو افتخارآفرینان ورزش کشور در مقابل حریفان بوده و مدال‌های ارزشمندی کسب کرده‌اند.

روند پرشتاب ورزش قم به سوی پیشرفت پای رشته‌های قدرتی را نیز به جمع ورزش‌های فعال در قم باز کرد و در شرایط فعلی که 44 هیئت ورزشی به صورت فعال در قم به توسعه ورزش همگانی و قهرمانی می‌پردازند، ورزش‌های قدرتی جایگاه ویژه‌ای دارند.

این ورزش‌ها به غیر از وزنه‌برداری که دارای یک هیئت مستقل است، در سایر رشته‌ها مانند پاورلیفتینگ، پرس سینه، قوی‌ترین مردان، پرورش اندام، بدن‌سازی و مردان آهنین هم‌اکنون با عنوان فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام در کشور و هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام در استان‌ها از جمله قم به صورت حرفه‌ای و با تشکیلات مناسب و امکانات مطلوب فعالیت می‌کنند.

قم به خصوص در یک دهه اخیر در رشته‌های قدرتی در سطح ایران، آسیا و جهان ورزشکاران افتخارآفرینی داشته است و هم‌اکنون نیز در رقابت‌های مختلف داخلی و برون مرزی حضور موفقی دارد، ورزش‌هایی که یکی از شاخص‌ترین آنها رشته پرورش‌اندام است.

اکنون گروه آموزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم به منظور آشنایی بیش از پیش مربیان فعال در ورزش پرورش‌اندام استان قم برای برگزاری یک دوره آموزشی برنامه‌ریزی کرده و این دوره ویژه مربیان این رشته در سطح درجه سه رشته‌های بدنسازی و  پرورش اندام برگزار می‌شود.

این کلاس آموزشی به همت هیئت بدنسازی و پرورش اندام قم طراحی و با همکاری اداره کل ورزش استان قم شکل می‌گیرد، در حالی که بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته از سوی مسئولین برگزار کننده این کلاس آموزشی، 60 مربی از سراسر ایران در این دوره آموزشی ثبت نام کرده و حضور دارند.

این دوره آموزشی در دو بخش مبانی داوری و موضوعات فنی و تخصصی و همچنین در بخش تغذیه، دوپینگ و مکمل‌های غذایی تدوین و طراحی شده است، ضمن اینکه مسئولیت تدریس این دوره‌ آموزشی بر عهده دو نفر از مدرسین برجسته ملی و بومی استان قم یعنی محمد جعفری و مجید تلخابی است.

محمد جعفری بخش تغذیه و دوپینگ و مکمل‌های غذایی را تدریس می‌کند و مجید تلخابی دارنده عنوان قوی‌ترین مرد استان قم در مسابقات کشوری دهه 1380، مبحث مبانی داوری و موضوعات فنی و تخصصی را ارائه می‌دهد، ضمن اینکه میزبان این دوره آموزشی سالن کنفرانس مجموعه ورزشی تختی قم است. / فارس

آدرس کوتاه :