رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

دوری از تخصص از معایب فعالیت‌های کانون پرورش فکری است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دوری از تخصص از معایب فعالیت‌های کانون پرورش فکری است


مدیر کانون پرورش فکری قم گفت: از عیب‌های کانون پرورش فکری این است که آموزش‌ها و فعالیت‌هایش تخصصی نیستند و در سطح دانش آموزی باقی مانده ‌است.

مدیر کانون پرورش فکری قم:

محسن ربانی صبح امروز در دیدار مدیر حوزه هنری استان قم نیز در خصوص همکاری دو نهاد حوزه هنری و کانون پرورش فکری سخن گفت و اظهار کرد: چون فضای کار در استان به نسبت تهران، کوچک‌تر و مخاطبین یکدست‌تر هستند امکان همکاری‌های کارآمد بیشتر است.

وی اضافه کرد: همکاری خوب کانون و حوزه هنری قم در زمینه‌های مشترک کاری می‌تواند به الگویی برای دیگر سازمان‌ها و نهادهای استان تبدیل شود.

مدیر کانون پرورش فکری قم همکاری در زمینه‌های پژوهشی را به مواردی که رئیس حوزه هنری استان قم برای همکار‌های دو جانبه برشمرده بود افزود و گفت: از جمله مشکلات کانون پرورش فکری قم، ضعف در امر پژوهش در حوزه کودک است.

وی خاطرنشان کرد: حوزه هنری در موضوعات کودک و فلسفه، کودک و تلویزیون و کودک و تئاتر می‌تواند با کانون همکاری‌های خوبی داشته باشد.

ربانی در ادامه وضع موجود کانون پرورش فکری را مناسب ندانست و گفت: از عیب‌های کانون پرورش فکری این است که آموزش‌ها و فعالیت‌هایش تخصصی نیستند و در سطح دانش آموزی باقی مانده ‌است از این رو به‌دنبال تخصصی کردن مراکز کانون پرورش فکری در قم هستیم. مثلا در بعضی از مراکزمان به صورت تخصصی به نجوم و انیمیشن خواهیم پرداخت.

وی گفت: از آسیب‌های کانون کم شدن ارتباط با نوجوانان است که به همین منظور یکی از مراکز‌مان را به نوجوانان اختصاص خواهیم داد.

// فارس

آدرس کوتاه :