رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

دولت باید به استان قم نگاه ویژه داشته باشد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با بیان اینکه خدمت به قم خدمت به تشیع ، نظام و اسلام است، گفت: دولت باید به استان قم نگاه ویژه داشته باشد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی؛

وی عصر یکشنبه در دیدار سرپرست استاندار قم افزود: در این راستا بودجه و امکانات قم باید متناسب با نیازهای آن باشد.

وی درادامه با اشاره به وجود حرم حضرت معصومه (س) و حضور سالانه حدود 20 میلیون زائر در شهر مقدس قم، پاسخگویی به نیاز زائرین را از وظایف مسئولان برشمرد و افزود: هزینه های تحمیل شده بر قم باید با نگاه ویژه دولت جبران شود.

آیت الله مکارم شیرازی ، مرکزیت حوزه های علمیه جهان تشیع در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: بسیاری از نخبگان، ائمه جمعه، سیاسیون و قضات کشور با اعتبارات حوزه علمیه در اختیار نظام جمهوری اسلامی قرار می گیرند.

وی با اشاره به برگزاری همایش های بزرگ ملی و بین المللی از جمله کنگره خطر جریان های تکفیری در قم خاطرنشان کرد: این مساله نشان از جایگاه ویژه ی قم دارد و از این رو امکاناتی که برای این شهر در نظر گرفته می شود نیز باید در سطح این شهر باشد.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین با انتقاد از برخی عزل و نصب های حزبی در دولت های مختلف، بر ضرورت استفاده از مدیران لایق،کارآمد و شایسته تاکید کرد و افزود: از افراد متعادل از هر جناحی باید استفاده شود.

فریدون همتی سرپرست استانداری قم نیز در این دیدار خدمت به قم را توفیق الهی دانست و گفت: امیدوارم بتوانم در این سمت منشا خدمات برای شهر کریمه اهل بیت باشم.

مشاور عالی وزیر کشور برنامه دیدار خود با مراجع و آیات عظام را در راستای استفاده از رهنمودها و نصایح ایشان عنوان و خاطرنشان کرد: خروجی حرکت در مسیر نظام و ولایت و عمل به فرمایشات مراجع عظام تقلید رضایت پروردگار خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به بیانات آیت الله مکارم شیرازی در رابطه با رسیدگی به مشکلات مردم قم اظهار کرد: مجموعه دولت همه تلاش خود را برای خدمت صادقانه به شهر کریمه اهل بیت (س) خواهد داشت.

آدرس کوتاه :