جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

دولت نقش مهمی در تحقق 10 هزار میلیارد ریال فاینانس متروی قم دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دولت نقش مهمی در تحقق 10 هزار میلیارد ریال فاینانس متروی قم دارد


معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری قم، گفت: مساعدت دولت برای تحقق 10 هزار میلیارد ریال فاینانس پیش بینی شده برای پروژه قطار شهری قم ضروری است.

معاون شهردار قم

 علیرضا قاری قرآن روز سه شنبه در حاشیه بازدید استاندار قم از سه پروژه تقاطع غیر همسطح بلوار 15 خرداد، بلور مرجعیت و متروی قم در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پروژه مترو در فاز نخست حداقل به 5 هزار میلیارد ریال و در فاز تکمیلی حدود 20 هزار میلیارد ریال اعتبار لازم دارد، اظهار داشت: از محل فروش اوراق مشارکت 3 هزار و 300 میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافته است.
معاون شهردار قم با بیان اینکه تلاش ها برای جذب 10 هزار میلیارد ریال از طریق فاینانس در جریان است، ابراز امیدواری کرد با حمایت ها و کمک های دولت تدبیر و امید این امر تحقق پیدا کند.
قاری قرآن همچنین با بیان اینکه به زودی عملیات ویژه پروژه متروی قم آغاز خواهد شد، افزود: عملیات احداث ایستگاه های مترو نیز حد فاصل دپوی مرکزی مسافر تا میدان شهید مطهری طبق یک برنامه مشخص آغاز می شود.
وی با اشاره به پروژه تقاطع غیر همسطح بلوار 15 خرداد اعتبار برآورد شده برای آن را 400 میلیارد ریال عنوان کرد، و افزود: طبق زمان از پیش تعیین شده این پروژه که در حال حاضر با آهنگ سریعی در حال پیشرفت است، در پایان سال 94 با همه مسایل و مشکلات موجود به بهره برداری خواهد رسید.
قاری قرآن همچنین با اشاره به پروژه بلوار مرجعیت وضعیت این پروژه را در مقایسه با پروژه های دیگر مناسب تر توصیف کرد، و افزود: یک کیلومتر اولیه این پروژه تا حد فاصل سه راه کریمه با حل مشکلات ترافیکی تا یک ماه آینده، و بقیه نیز حداکثر تا دو ماه نخست سال 95 به بهره برداری می رسد..
وی کل اعتبار پیش بینی شده برای بلوار مرجعیت را یکهزار میلیارد ریال عنوان کرد، و افزود: 700 ریال از این مبلغ برای قرار داد با پیمانکار مربوطه و بقیه نیز به بحث آزاد سازی و تملک املاک در مسیر اختصاص پیدا کرده است

آدرس کوتاه :