جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

دوومیدانی‌کار قم به مدال برنز 400 متر کشور دست یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دوومیدانی‌کار قم به مدال برنز 400 متر کشور دست یافت


نماینده هیئت دوومیدانی‌ استان قم در رقابت‌های آغاز فصل دوومیدانی رده سنی بزرگسالان کشور موفق به کسب مقام سوم و نشان برنز شد.

در تهران؛

طبق برنامه‌ریزی فدراسیون دوومیدانی، نخستین رقابت رسمی دوومیدانی کشور در سال 1394، پیکارهای رده سنی بزرگسالان آغاز فصل دوومیدانی بود که به مدت دو روز برگزار شد و از قم رضا ملک‌پور در این مسابقات به مدال رسید.

در حالی که مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران میزبان رقابت‌های دوومیدانی آغاز فصل رده سنی بزرگسالان بود، این مسابقات با هدف ارزیابی بهترین‌ دوومیدانی‌کاران کشور برای شرکت در مسابقات برون‌مرزی سال 2015 برگزار شد.

بر این اساس تمامی کسانی که مدعی به دست آوردن مجوز همراهی تیم ملی در مسابقات دوومیدانی بزرگسالان قهرمانی آسیا هستند در این مسابقات حضور یافته و بخت خود را برای به دست آوردن مقام‌های اول تا سوم مواد و رشته‌های مختلف آزمایش کردند.

در حالی که این انتخابی برای شناخت چهره‌های شاخص دوومیدانی در مواد و رشته‌های گوناگون با هدف برگزاری اردوهای آماده‌سازی تیم‌ ملی دوومیدانی بزرگسالان برگزار شد، ورزشکاران مدعی در این مرحله حضور داشتند و از قم نیز نفراتی که در چند سال اخیر در جریان رقابت‌های داخلی و برون‌مرزی پرفروغ ظاهر شده بودند به این مسابقات اعزام شدند.

این در شرایطی است که دوومیدانی‌کاران مدعی در مواد مختلف نظیر دوهای 100،‌ 200،‌400،‌ 800،‌1500 و 3 هزار متر و همچنین پرش ارتفاع، پرش با نیزه، پرش طول، پرش سه گام، پرتاب وزنه، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه و پرتاب چکش با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و هر ورزشکار تنها مجاز به شرکت در یک ماده رقابتی این مسابقات بود.

در روز نخست این دوره از مسابقات ابتدا ورزشکاران قمی رشته‌های پرش با نیزه و پرش سه‌گام و دیگر مواد به رقابت پرداختند که طی آن محمدمحسن ربانی و میلاد دریساوی به ترتیب در رشته‌های پرش با نیزه و پرش سه‌گام به مقام نخست و عنوان قهرمانی دست یافتند.

در روز دوم نیز دیگر نماینده قم یعنی رضا ملک‌پور در ماده 400 متر با مانع به میدان رقابت با حریفان خود رفت و در نهایت به مقام سوم دست یافت در حالی که این قهرمان آینده‌دار دوومیدانی قم توانست رکورد 53 ثانیه و 26 صدم ثانیه را به ثبت برساند.

در رده‌بندی نهایی رقابت‌های رشته 400 متر با مانع مسابقات آغاز فصل دوومیدانی کشور در تهران، احمد خنسری با 52 ثانیه و 48 صدم ثانیه به مقام قهرمانی رسید؛ در حالی که جواد شوریابی با زمان 52 ثانیه و 93 صدم ثانیه به مقام نایب قهرمانی رسید و رضا ملکپور از قم با زمان 53 ثانیه و 26 صدم ثانیه سوم شد و سومین مدال‌آور قم در این رقابت‌ها لقب گرفت.

آدرس کوتاه :