رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

دوومیدانی‌کار قم نایب قهرمان پرش سه‌گام لیگ برتر کشور شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دو و میدانی‌کار استان قم در مرحله نخست پیکارهای لیگ برتر دوومیدانی قهرمانی کشور، عنوان نایب قهرمانی رشته پرش سه‌گام را به خود اختصاص داد.

با رکورد 15 متر و 77 سانتیمتر

مرحله نخست پیکارهای فصل جدید لیگ برتر دوومیدانی مردان باشگاه‌های کشور بعد از بازگشت تیم‌ ملی دو و میدانی کشورمان از رقابت‌های بین‌المللی کازانوف قزاقستان و در آستانه چند رویداد برون‌مرزی سال 2015، از حساسیت و جذابیت بسیار بالایی برخوردار بود و نمایندگان قم نیز در آن عملکرد قابل توجهی ارائه کردند.

با درخشش در این مرحله لیگ برتر مردان کشور، دو و میدانی قم در بخش آقایان بار دیگر توانمندی خود را نشان داد و دونده مطرح قم در تلاش برای تداوم موفقیت‌های خود در لیگ برتر باشگاه‌های کشور موفق به کسب مقام نایب قهرمانی مرحله نخست فصل جدید این رقابت‌ها شد.

نخستین مرحله از پیکارهای فصل جدید لیگ دو و میدانی مردان باشگاه‌های کشور با یک عنوان ‌قهرمانی و یک مقام نایب قهرمانی برای چهره‌های مطرح و سرشناس دوومیدانی استان قم همراه بود تا دو و میدانی‌کاران قم همچنان روند موفقیت‌های خود را در لیگ ادامه بدهند.

در این مرحله از فصل جدید مسابقات لیگ برتر دوومیدانی قهرمانی مردان باشگاه‌های کشور، دوومیدانی‌‌کاران قمی در 23 رشته با حریفان خود به رقابت پرداختند که یکی از عناوین کسب شده با اختصاص مقام دوم و عنوان نایب ‌قهرمانی رشته پرش سه گام به میلاد دریساوی همراه شد.

در این مرحله از مسابقات لیگ برتر که با شرکت آقایان دوومیدانی‌کار تیم‌های شرکت‌کننده از 13 تیم مدعی قهرمانی به انجام رسید، در رشته پرش سه گام میلاد دریساوی یکی از دوومیدانی‌کاران قم بود که بر خلاف مرحله نخست لیگ‌های 92 و 93، این‌بار رتبه دوم و عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد.

میلاد دریساوی در حالی موفق به کسب این عنوان شد که همچون برخلاف رقابت‌های دو فصل گذشته لیگ دوومیدانی مردان باشگاه‌های برتر کشور، در این رشته نتوانست تمام رقبای خود را از سر راه بردارد و با اختلافی زیاد نسبت به نفر نخست، به مقام نایب قهرمانی بسنده کرد.

این دوومیدانی‌کار قمی که سه سال متوالی از سوی فدراسیون دوومیدانی کشورمان به عنوان چهره شاخص پرش سه گام کشور معرفی شده است و هم‌اکنون عنوان نخست رکوردداران پرش سه گام ایران را نیز در اختیار دارد مرحله نخست لیگ 94 را با عنوان دومین مرد پرش سه گام کشور تمام کرد.

دریساوی جوان و با انگیزه در مرحله نخست لیگ 93 با ثبت پرشی به میزان 15 متر و 99 سانتی‌متر عنوان قهرمانی را کسب کرده بود اما این‌بار در آغاز لیگ 94 دقیقا 22 سانتیمتر کمتر پرید و با رکورد 15 متر و 77 سانتیمتر در مکان دوم ایستاد.

‌نکته جالب توجه این است که دریساوی سال 92 در همین مرحله از مانع  15 متر و 55 سانتی‌متری عبور کرده بود و بعد از اینکه در سال 93 در حدود 44 سانتیمتر رکورد خود را بهبود بخشید، امسال 22 سانتیمتر کمتر از دوره قبل پرید و نایب قهرمان شد.

در پایان مرحله نخست رقابت‌های فصل 1394 لیگ برتر دو و میدانی باشگاه‌های کشور و در رشته پرش سه گام، وحید صدیق از تیم نفت فلات قاره ایران با 16 متر و چهار سانتیمتر در مکان نخست ایستاد، میلاد دریساوی از تیم طنین موج‌های آبی با 15 متر و 77 سانتیمتر در مکان دوم جای گرفت و هادی مداحی از تیم سبک‌سازان شرق با 14 متر و 70 سانتیمتر سوم شد.

آدرس کوتاه :