رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

دو و میدانی‌کار قم قهرمان امیدهای کشور شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دو و میدانی‌کار قم با کسب مقام نخست، عنوان قهرمانی و نشان طلا به کار خود در پیکارهای دو و میدانی قهرمانی رده سنی امیدهای کشور پایان داد.

در رشته 400 متر با مانع

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، بعد از اینکه تیم چهار در 100 متر امدادی قم در جایگاه پنجم رقابت‌های روز نخست مسابقات دو و میدانی قهرمانی رده سنی امید کشور ایستاد، نخستین مدال تیم اعزامی هیئت دو و میدانی قم در رشته 400 متر با مانع به دست آمد.

رنگ مدال کسب شده توسط نماینده اعزامی هیئت دو و میدانی استان قم از رقابت‌های رشته 400 متر با مانع طلایی بود و طی آن محمد سبب‌کار با سابقه کسب انواع و اقسام مدال‌های کشوری و درخشش در پیکارهای سال گذشته قهرمانی آسیا، این‌بار در پیکارهای امید کشور بر سکوی نخست ایستاد.

این در حالی است که با برنامه‌ریزی فدراسیون دو و میدانی کشورمان، مسابقات دو و میدانی قهرمانی امیدهای ایران با عنوان جام کرامت به میزبانی سالن آفتاب مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار می‌شود و دو و میدانی‌کاران شرکت‌کننده در مواد و رشته‌های مختلف با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

شاخص‌ترین چهره تیم اعزامی هیئت دو و میدانی استان قم در این رقابت‌ها محمد سبب‌کار بود که بسیار پرانگیزه در تلاش برای کسب مدال طلای رقابت‌های ماده 400 متر با مانع به روی پیست رفت و توانست با ثبت رکوردی 54 ثانیه و 95 صدم ثانیه مقام نخست و عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

موفقیت چهره مستعد و آینده‌دار دو و میدانی قم در مسابقات قهرمانی امیدهای کشور در حالی رقم خورد که بعد از وی محمدرضا رحمانی از تیم هیئت قزوین با زمان 55 ثانیه و 42 صدم ثانیه در جایگاه دوم ایستاد و نایب قهرمان شد، ضمن اینکه مهدی نظامی از تیم هیئت دو و میدانی لرستان با زمان 57 ثانیه و 78 صدم ثانیه سوم شد.

رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی امیدهای کشور با عنوان جام کرامت بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون دو و میدانی کشورمان، ویژه رده سنی زیر 21 سال برگزار می‌شود،‌در حالی که در این پیکارها 200 ورزشکار از سراسر کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

رقابت ورزشکاران شرکت‌کننده برای به دست آوردن مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات قهرمانی امیدهای کشور در مواد 100، 200، 400، 800، هزار و 500، 5 هزار متر، 110 متر با مانع، 400 متر با مانع و 3 هزار متر با مانع به انجام رسید.

همچنین از جمله دیگر مواد رقابتی این پیکارها می‌توان به رشته‌های پرش طول، پرش سه‌گام، پرش ارتفاع، پرش با نیزه، پرتاب وزنه، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه، پرتاب چکش، پیاده‌روی 10 کیلومتر، چهار در 100 متر امدادی، چهار در 400 متر امدادی و ده‌گانه اشاره کرد و رقبا به مصاف یکدیگر رفتند.

رقابت‌های لیگ دو و میدانی قهرمانی امیدهای کشور ویژه رده سنی زیر 21 سال با عنوان جام کرامت در حالی به میزبانی مجموعه آفتاب انقلاب برگزار شد که ورزشکاران دو و میدانی کار استان قم با نام تیم دانش‌بنیان کیمیا الوند قم در این مسابقات با حریفان خود پیکار کردند.

تیم دانش‌بنیان کیمیا الوند قم در این مسابقات با ترکیب محمد سبب‌کار، علی جبارپور، حسین میرزایی، حامد خزایی، امیرحسین عظیمی، محمدرضا ابراهیم‌زاده و محمدرضا فریدی به مصاف حریفان خود رفت، ضمن اینکه احمد ملک‌زادگان مسئولیت سرپرستی این تیم را عهده‌دار بود.

آدرس کوتاه :