جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

راه‌اندازی دوره‌های آموزشی تیراندازی با کمان برای رده‌های سنی پایه در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

راه‌اندازی دوره‌های آموزشی تیراندازی با کمان برای رده‌های سنی پایه در قم


دبیر هیئت تیراندازی با کمان قم از راه‌اندازی دوره‌های آموزشی تیراندازی با کمان برای رده‌های سنی پایه در قم خبر داد و گفت: تیراندازان قم برای حضور در لیگ برتر حامی مالی ندارند.

فتحی عنوان کرد؛

احمد فتحی اظهار داشت: اجرای برنامه‌های رقابتی به صورت جشنواره تیراندازی با کمان در قم با هدف توسعه همگانی این رشته در قم در دستور کار هیئت تیراندازی با کمان قم قرار گرفته است و نظر به افتتاح خانه تیراندازی با کمان، شرایط رشته تیر و کمان در قم متحول شده است.

وی گفت: تیراندازی با کمان قم سال‌ها پیش در لیگ برتر تیراندازی با کمان باشگاه‌های کشور حضور داشت و از تیم های خوب لیگ برتر بود اما پس از آن، معضلات مالی و فقدان زیرساخت‌ها سبب شد تیراندازی قم از حضور در لیگ برتر صرف‌نظر کند.

دبیر هیئت تیراندازی با کمان قم افزود: تیراندازان قم برای حضور در لیگ برتر حامی مالی ندارند و اگر بخش خصوصی در این رشته ورود پیدا کند، می‌توانیم با توجه به ظرفیت‌هایی که در تیم‌های ملی داریم در لیگ برتر نمایش خوبی داشته باشیم.

فتحی بیان کرد: در حال حاضر نمایندگان تیراندازی قم در هر دو بخش مردان و بانوان شرایط خوبی برای حضور در تیم ملی دارند چنان که برای نخستین بار یک بانوی قمی به نام ربابه شاه‌مرادی به عضویت تیم ملی درآمد و این رخداد، سرآغاز فصل جدیدی برای تیراندازی با کمان قم است.

دبیر هیئت تیراندازی با کمان استان قم تصریح کرد: دوره های آموزشی تیراندازی با کمان برای رده‌های سنی پایه در قم برای نخستین بار راه‌اندازی شده است و فعال شدن پایگاه‌های آموزش و استعدادیابی از یک سو و آشنایی خانواده‌ها از سوی دیگر می‌تواند این رشته را در قم توسعه دهد.

آدرس کوتاه :