رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

راه‌اندازی دوره‌های آموزشی تیراندازی با کمان برای رده‌های سنی پایه در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر هیئت تیراندازی با کمان قم از راه‌اندازی دوره‌های آموزشی تیراندازی با کمان برای رده‌های سنی پایه در قم خبر داد و گفت: تیراندازان قم برای حضور در لیگ برتر حامی مالی ندارند.

فتحی عنوان کرد؛

احمد فتحی اظهار داشت: اجرای برنامه‌های رقابتی به صورت جشنواره تیراندازی با کمان در قم با هدف توسعه همگانی این رشته در قم در دستور کار هیئت تیراندازی با کمان قم قرار گرفته است و نظر به افتتاح خانه تیراندازی با کمان، شرایط رشته تیر و کمان در قم متحول شده است.

وی گفت: تیراندازی با کمان قم سال‌ها پیش در لیگ برتر تیراندازی با کمان باشگاه‌های کشور حضور داشت و از تیم های خوب لیگ برتر بود اما پس از آن، معضلات مالی و فقدان زیرساخت‌ها سبب شد تیراندازی قم از حضور در لیگ برتر صرف‌نظر کند.

دبیر هیئت تیراندازی با کمان قم افزود: تیراندازان قم برای حضور در لیگ برتر حامی مالی ندارند و اگر بخش خصوصی در این رشته ورود پیدا کند، می‌توانیم با توجه به ظرفیت‌هایی که در تیم‌های ملی داریم در لیگ برتر نمایش خوبی داشته باشیم.

فتحی بیان کرد: در حال حاضر نمایندگان تیراندازی قم در هر دو بخش مردان و بانوان شرایط خوبی برای حضور در تیم ملی دارند چنان که برای نخستین بار یک بانوی قمی به نام ربابه شاه‌مرادی به عضویت تیم ملی درآمد و این رخداد، سرآغاز فصل جدیدی برای تیراندازی با کمان قم است.

دبیر هیئت تیراندازی با کمان استان قم تصریح کرد: دوره های آموزشی تیراندازی با کمان برای رده‌های سنی پایه در قم برای نخستین بار راه‌اندازی شده است و فعال شدن پایگاه‌های آموزش و استعدادیابی از یک سو و آشنایی خانواده‌ها از سوی دیگر می‌تواند این رشته را در قم توسعه دهد.

آدرس کوتاه :