جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

راه انداختن دعوا و اختلافات سیاسی از تربیت اسلامی به دور است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

راه انداختن دعوا و اختلافات سیاسی از تربیت اسلامی به دور است


استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز ندای اختلاف و دعواهای سیاسی از لسان هرکسی از هر جناحی که باشد، قطعا اشکال داشته و از تربیت دینی و اسلامی به دور است.

حجت الاسلام ماندگاری؛

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم افزود: اگر فعالان سیاسی در هر جناح و حزبی که باشند، از تربیت صحیح دینی برخوردار باشند، قطعا برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی، بر سر کوچکترین مسایل سیاسی دعوا و جار و جنجال راه نمی اندازند.

وی خشوع در برابر پروردگار و تواضع و فروتنی در برابر مردم را از دیگر آثار و برکات تعلیم و تربیت دینی و اسلامی دانست و گفت: کسی که تربیت شده دینی باشد، در هر پست و مقامی خود را نوکر مردم دانسته و در هرکجا که بساط خدمت به دیگران را فراهم ببیند، کوتاهی نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه مومنین فقط باید از پروردگار متعال هراس داشته و در برابر عظمت خداوند و عالم هستی خود را کوچک بدانند، اظهار داشت: همانگونه که امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب فرمودند، آمریکا و مستکبران غربی هیچ غلطی نمی توانند بکنند و ما از تحریم ها و تهدیدات آنها هیچ هراسی نداریم.

رییس موسسه تفحص سیره شهدا در ادامه افزود: آمریکا و اسراییل طبل توخالی اند و فقط با جنجال و تبلیغات خود را باد کرده و مشکلات دیگران را بزرگ جلوه می دهند، وگرنه قدرت های پوشالی غربی خودشان مملو از مشکلات و گرفتاری اند و ما نباید از تهدیدات آنها هراسی داشته باشیم.

ماندگاری با بیان اینکه امروز متاسفانه خدا و معنویت در زندگی اجتماعی و اقتصادی و سیاسی ما کمرنگ شده است، تصریح کرد: خائنین حرمین شریفین اگر ذره ای ترس از خدا و قیامت در وجودشان بود، این جنایات و کشتار بی رحمانه را علیه ملت مظلوم یمن به راه نمی انداختند.

وی در پایان با بیان اینکه تربیت شده دینی باید همواره برای یاری خداوند و اعتلای مکتب والای اسلام، تلاش و جهاد داشته باشد، خاطرنشان کرد: بدون تردید امروز دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی، دفاع از اصل ولایت فقیه، دفاع از رزمندگان اسلام در عراق و سوریه و یمن و حضور در صحنه های حساس انقلاب، دفاع از دین خدا و ارزشهای دینی و ولایت ولی الله است.

آدرس کوتاه :