رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

راه اندازی قطار سمنان - قم به عنوان مطالبه مردمی پیگیری شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

راه اندازی قطار سمنان - قم به عنوان مطالبه مردمی پیگیری شود


فرماندار شهرستان سمنان خواستار مساعدت مسئولان در راستای راه اندازی قطار سمنان به قم به عنوان یک مطالبه مردمی شد و گفت: ارائه خدمات حمل و نقل ریلی از زیرساخت های مهم توسعه به شمار می رود.

فرماندار شهرستان سمنان

 سید عباس دانایی در جلسه بررسی مشکلات ایستگاه راه آهن سمنان با حضور مدیرکل راه آهن شمال شرق (۱) در محل فرمانداری این شهرستان، ضمن اشاره به خدمات مطلوب راه آهن و تقدیر از خدمات شبانه روزی پرسنل خدوم  این شرکت و ارائه خدمات حمل و نقل ریلی که از زیرساختهای مهم توسعه به شمار میرود، افزود: توفیق خدمتگذاری مسافران علی الخصوص زائران بارگاه ثامن الحجج علی موسی الرضا(ع) جز توجه و عنایت باریتعالی نیست.

وی اعتماد مردم به راه آهن را به واسطه اطمینان و ایمنی بالای خدمات  راه آهن دانست و تصریح کرد: نقش راه آهن در کاهش تلفات  و حفظ سرمایه های انسانی نظام قابل توجه است.

فرماندار و رئیس خدمات اجرایی سفر شهرستان سمنان گفت: پاسخگویی به مطالبات مردم هر منطقه منجمله شهرستان سمنان در راه اندازی قطار سمنان - قم می تواند رضایتمندی بیشتر مردم را در پی داشته باشد.

مدیرکل راه آهن شمالشرق (۱) نیز در این جلسه با اشاره به طرح های در دست  اجرای این اداره کل منجمله پروژه «ای تی سی» که یکی از مهمترین پروژه های راه آهن در راستای برقراری امنیت صدردر صدی سفرهای ریلی به صورت ملی اجرا شده است، گفت: با توجه به اجرای شدن ۷۵ درصدی این طرح در استان از مهرماه سال گذشته تا کنون هیچ سانحه ای (برخورد یا خروج  قطار از ریل) را نداشته ایم.

حمید درباغ عنبران همچنین با اشاره به اجرای طرح شبه راه سازی خطوط و طرح جمع آوری خطوط موجود ریلی و احداث کانال انرژی که باعث افزایش استحکام خطوط ریلی می شود، تصریح کرد: پروژه نصب پلاک های ایمنی در راستای سیر افزایش خطوط (تعداد قطارها در طول مسیر) و پروژه های تعویض سوزن های چوبی باعث شده که بصورت روزانه تقریبا  شش ساعت مسدودی خط را داشته باشیم ولی با این حال با مدیریت مجموعه شاهد کاهش تاخیر قطارهای مسافری هستیم.

وی با اشاره به تکمیل نمازخانه و سرویس بهداشتی ایستگاه راه آهن سمنان گفت: در صورت تامین اعتبار تجهیز نمازخانه در هفته دولت  شاهدافتتاح و بهره برداری  آن خواهیم بود.

مدیرکل راه آهن شمالشرق (۱) در خاتمه با اشاره به پیش بینی آسانسور و پله برقی ایستگاه های  راه آهن خط سیر تهران - مشهد از انجام  مناقصه بین المللی اجرای این پروژه ها نیز خبر داد.

پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی در استفاده از خط راه آهن شهرک صنعتی، پیگیری راه اندازی قطار سمنان-قم، پیگیری احداث زیر گذر دوم  راه آهن در ورودی روستای خیرآباد، پیگیری تکمیل ساختمان قدیم راه آهن سمنان، تلاش در راستای کاهش تاخیر قطارها و پیگیری مشکلات لوکوموتیو رانان از جمله مصوبات این جلسه بود.
 

آدرس کوتاه :