جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

راه سبز - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

راه سبز

راه سبز


Loading the player...

راه سبز

بخش کشاورزی و منابع طبیعی بعنوان بزرگترین ارکان تولید واشتغال نقش مهمی در دسترسی به اهداف توسعه در کشور دارد.

رشد فزاینده جمعیت ونیاز روز افزون به جایگزینی و توسعه منابع جدید آب و غذاو دستیابی به خودکفایی درمحصولات راهبردی، از اهداف مهم دولت بشمار می رسد.

بر این اساس توجه ویژه مسئولینبه توسعه کشاورزی خصوصا از جنبه اقتصادیلزوم بهره مندی از روشهای نوین را دو چندان می نماید.

کشاورزي به توليد مواد غذايي و کالا از راه زراعت و جنگل داري و دامداري است. کشاورزي همان چيزي است که به ظهور تمدن منجر شد. کشاورزي شامل طيف وسيعي از تخصص ها و فنون از جمله راه هايي براي گسترش زمين هاي مناسب براي زراعت گياه، حفر کانال ها و فرم هاي مختلف آبياري مي باشد.راه سبز

زراعت مدرن، اصلاح نباتات ، سموم ، دفع سموم و آفات ، کود و پيشرفت هاي تکنولوژيک به شدت باعث افزايش محصول مي شود و از طرفي باعث گستردگي آسيب هاي زيست محيطي و اثرات منفي بر سلامت انسان ها مي باشند. در برنامه راه سبز به اين تعارض مي پردازند.

موضوع و محتوای برنامه راه سبز آشنا سازی مخاطبان شبکه نور با فعالیت های کشاورزی، دامپروری ، پرورش ماهی و مرغ در استان می باشد.

 این برنامه با پیام های تصویری و جذاب، مناسب جهت ارتقاء اقتصادی کشاورزان و دامپروران و آموزش شیوه های جدید و مکانیزه با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی و با ساختار مستند گزارشی هر هفته روزهای شنبه از سیمای استانی قم پخش می شود.

 

 

سال تولید: 1393

عوامل این برنامه:

تهيه کننده: آقاي درگومه

کارشناس: مهندس پویانفر

مجری: مهندس شیرزاد

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.