جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

رزمایش بزرگ فرهنگی رزمی 28 گردان بیت‌المقدس و کوثر بسیج در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رزمایش بزرگ فرهنگی رزمی 28 گردان بیت‌المقدس و کوثر بسیج در قم


فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) از برگزاری رزمایش بزرگ بسیجیان گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر بسیج با استعداد بیش از 28 گردان در قم خبر داد.

سردار مهدوی؛

مهدی مهدوی‌نژاد با اشاره به اهمیت آمادگی بسیجیان در مقابله با تهدیدات دشمنان اظهار کرد: رزمایش بزرگ بسیجیان استان قم طی 3 روز توسط گردان‌های کوثر و بیت المقدس در منطقه عمومی قم و در پادگان‌های شهدای 19 دی، شهدای خیبر، زرهی، ستاد سپاه استان قم و اردوگاه غدیر به استعداد 10 گردان بیت‌المقدس و 4 گردان کوثر برگزار می‌شود.

وی تجدید میثاق بسیجیان غیور و فداکار با آرمان‌های امام راحل(ره) و شهدای انقلاب اسلامی و بیعت مجدد با فرمانده معظم کل قوا را از اهداف برگزاری این رزمایش خواند و ابراز کرد: افزایش و حفظ توان و آمادگی رزم گردان‌های بسیج در ماموریت نرم، نیمه‌سخت و سخت، عمق‌بخشی داخلی، ایجاد بازدارندگی در برابر هرگونه تهدید و تهاجم از مهمترین اهدافی است که در برگزاری این رزمایش‌ها دنبال می‌شود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با اشاره به اینکه رزمایش گردان‌های الی بیت‌المقدس در روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت برگزار می‌شود گفت: این رزمایش با برگزاری صبحگاه فرهنگی رزمی اقتدار بسیجیان و با حضور 28 گردان از بسیجیان گردان‌های بیت المقدس، امام حسین(ع)، امام علی(ع) و کوثر در محل ستاد سپاه استان قم آغاز خواهد شد و آیت الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در این مراسم سخنرانی خواهد کرد.

مهدوی‌نژاد به تفاوت این رزمایش با رزمایش‌های سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: این رزمایش نسبت به رزمایش‌های گذشته از لحاظ تنوع ماموریت و نوع، 4 نوع ماموریت و رزمایش مقابله با هلی‌برن، دفاع از کوی و برزن، امداد و نجات و مقابله با نا آرامی‌های اجتماعی، تفاوت اساسی دارد.

وی با اشاره به اینکه خواهران بسیجی به عنوان گردان‌های کوثر و برادران بسیج به عنوان گردان‌های الی بیت المقدس محسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: این رزمایش برای نخستین بار و به شکل میدانی و در سرزمین واقعی، محور تهدید و بر اساس تهدیدات استان قم طرح‌ریزی شده است.

مهدوی‌نژاد به اقدامات پیش از اجرای رزمایش اشاره کرد و ادامه داد: احصاء تهدیدات استان و ابلاغ نوع رزمایش بر اساس تهدیدات به نواحی مقاومت، تهیه به موقع دستورالعمل‌ها، طرح‌ها و پیوست‌های مربوطه و ارسال به نواحی برای طرح‌ریزی، نظارت بر تمام مراحل سه گانه فراخوانی و حفظ انسجام گردان‌ها از مهمترین اقداماتی بود که قبل از برگزاری رزمایش‌ها پیگیری شده است.

وی تهیه جدول زمان‌بندی اقدامات رزمایش از احصاء تهدید تا جلسه جمع‌بندی، شناسایی زمین و واگذاری زمین به عملیات نواحی مقاومت، تشکیل پاسگاه فرماندهی خاص هر رزمایش را از دیگر اقدامات پیش از رزمایش خواند و افزود: این رزمایش موجب ایجاد بازدارندگی در سطح منطقه و حتی جهان با تحمیل اراده آهنین و پولادین بسیجیان دلاور به دشمنان قسم خورده نظام اسلامی می‌شود.

فرمانده سپاه استان قم در پایان عمق‌بخشی داخلی و ارتقاء سطح روحیه سلحشوری در بسیج با نبرد عاشورایی را از دیگر پیامدهای این رزمایش دانست و تصریح کرد: ارتقاء سطح آمادگی و توان رزم بسیج برای مقابله با هرگونه تهدیدات داخلی و خارجی از دیگر پیامدهایی است که این رزمایش به دنبال دارد.

آدرس کوتاه :