جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

رسالت حوزه انتقال پیام انقلاب حسینی و استمرار نهضت فرهنگی امام باقر(ع) است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رسالت حوزه انتقال پیام انقلاب حسینی و استمرار نهضت فرهنگی امام باقر(ع) است


معاون آموزش حوزه‌های علمیه گفت: رسالت امروز حوزه‌های علمیه انتقال پیام انقلاب امام حسین(ع) و تداوم انقلاب علمی و فرهنگی امام باقر(ع) و امام صادق(ع) است.

حجت الاسلام فرحانی؛

حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم فرحانی در حاشیه برگزاری آزمون پذیرش سراسری حوزه علمیه قم که در شبستان نجمه خاتون حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه پذیرفته شدگان در این آزمون مفتخر به پوشیدن لباس سربازی امام عصر(عج) می‌شود بیان کرد: دو انقلاب در فرهنگ نورانی تشیع شکل گرفته است که حادثه کربلا نخستین انقلاب بود که حرکتی سیاسی و تبلیغی به شمار می‌رود و فرهنگ شیعه را در دنیا گسترش داد.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه انقلاب علمی فرهنگی را دیگر حرکت شیعیان در تاریخ دانست و بیان کرد: این انقلاب نیز توسط امام باقر(ع) آغاز شد و از سوی فرزند ایشان یعنی امام صادق(ع) به شکل گسترده توسعه یافت.

وی با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه امروز ثمره اقدام امام باقر(ع) در برپایی انقلاب علمی و تربیت شاگردان از سوی امام صادق(ع) است یادآور شد: امروز شاهد هستیم که در حوزه‌های علمیه فقها، متکلمان و رجال تربیت شده و انقلاب علمی فرهنگی امام باقر(ع) را ادامه می‌دهند و از سوی دیگر بار تبلیغی انقلاب امام حسین(ع) نیز بر دوش مبلغانی است که تربیت شده حوزه‌های علمیه هستند.

فرحانی با اشاره به اینکه حوزه علمیه نسبت به تولید علم و تبلیغ اهتمام ویژه‌ای دارد اضافه کرد: رسالت امروز حوزه‌های علمیه انتقال پیام انقلاب امام حسین(ع) و تداوم انقلاب علمی و فرهنگی امام باقر(ع) و امام صادق(ع) است.

معاون آموزشی حوزه‌های علمیه با اشاره به نقش و اثرگذاری تربیت شدگان حوزه‌های علمیه در ترویج دین مبین اسلام تصریح کرد: امروز فرزندان حوزه علمیه در اقصی نقاط عالم مروج مکتب شیعه هستند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تغییرات صورت گرفته در نظام آموزش و پرورش بیان کرد: در این خصوص شورای عالی حوزه‌های علمیه تدبیر لازم را داشته است و برای پذیرش از مقطع سیکل پذیرش دانش آموزان از پایه 8 آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.

فرحانی در ادامه با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون ورودی حوزه‌های علمیه گفت: نتایج این آزمون 25 اردیبهشت ماه از طریق سایت معاونت آموزش حوزه علمیه اعلام می‌شود.

آدرس کوتاه :