جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

رسانه‌ها نقش موثری در فرهنگ سازی سلامت دارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رسانه‌ها نقش موثری در فرهنگ سازی سلامت دارند


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم بر نقش رسانه‌ها در فرهنگ سازی سلامت جامعه تأکید کرد و گفت: خبرنگاران نقش کلیدی و ارزنده‌ای در جهت حل مشکلات دارند.

دکتر ایرانی خواه؛

ابوالفضل ایرانی خواه در مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال عرصه سلامت که ظهر دوشنبه در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، ضمن تبریک هفته سلامت اظهار داشت: خبرنگاران نقش کلیدی و ارزنده‌ای در جهت حل مشکلات دارند و بازوی اصلی دولت محسوب می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با اشاره به نقش رسانه‌ها در فرهنگ سازی سلامت ادامه داد: رسانه‌ها نقش موثری در شناسایی مشکلات موجود در سلامت و بیان آنها و همچنین چاره اندیشی برای رفع این مشکلات دارند.

ایرانی خواه با اشاره به کلانشهر بودن قم، افزود: از خبرنگاران قم به دلیل فعالیت‌هایی که در حوزه سلامت و اطلاع رسانی به مردم دارند، مراتب تقدیر خود و وزارت بهداشت را ابراز می‌کنم.

وی افزود: در جهت عمل به اهداف تحول نظام سلامت، در استان قم تحول عظیمی در این جهت ایجاد شد و خبرنگاران نقش موثری در انعکاس خبری آن داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم عنوان داشت: قطعا مسائل و مشکلاتی که از سوی خبرنگاران بیان می‌شود برای رفع و برطرف شدن کمبود و کاستی‌ها موثر است.

برخورد با زیر میزی پزشکان

وی با اشاره به پدیده شوم زیرمیزی توسط برخی پزشکان افزود: در مراکز دولتی حتی یک مورد هم زیرمیزی مشاهده نشده و در مراکز غیردولتی نیز اگر موردی دیده شود طبق دستورالعمل با آن‌ها برخورد می‌شود.

ایرانی خواه بیان کرد: رسانه‌ها وقتی مطلبی را در حوزه سلامت منتشر می‌کنند به صحت مطلب منتشر شده توجه داشته باشند.

وی در ادامه درباره سرنوشت بیمارستان فرقانی و ادعاهای نماینده وراث فرقانی در مصاحبه با خبرگزاری مهر، بیان کرد: وراث فرقانی تاکنون چندین بار طی برگزاری جلسات مختلف قول‌هایی را مبنی بر مشارکت در ساخت بیمارستان فرقانی داده‌اند ولی متأسفانه تاکنون همکاری لازم را نداشته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با بیان اینکه ادعاهای نماینده وراث فرقانی بهانه است، ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی در هر حال با توجه به اعتبارات تأمین شده این بیمارستان را خواهد ساخت و ساختمان و تاسیسات این بیمارستان تا شهریورماه تکمیل می‌شود.

برنامه غذایی خبرنگاران

در ادامه جلسه یک کار‌شناس تغذیه نیز با اشاره به تغذیه خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران به دلیل فشار و استرسی که کارشان ایجاب می‌کند بهتر است مصرف قند، نمک و شکر را کاهش دهند، نمک تزلزل هیجانی ایجاد می‌کند و موجب استرس می‌شود.

علی اکبر حق ویسی ادامه داد: استفاده از اسانس رنگ به جای زعفران، اسید چرب اشباع، غذاهای سرخ کردنی، برنامه غذایی نامنظم، کم خونی و کمبود آب به شدت می‌تواند موجب ایجاد استرس شود.

آدرس کوتاه :