جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

رسیدگی کارشناسی به پرونده‌های مطالباتی از دغدغه‌های تامین اجتماعی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رسیدگی کارشناسی به پرونده‌های مطالباتی از دغدغه‌های تامین اجتماعی است


مدیرکل تأمین اجتماعی قم گفت: پرونده‌های مطالباتی، شناسنامه فنی کارفرمایان محسوب می‌شود و رسیدگی کارشناسی به مدارک و مستندات موجود آن از دغدغه‌های مهم سازمان تامین اجتماعی است

مدیرکل تأمین اجتماعی قم:

به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی قم، سیدمجتبی موسوی در دومین نشست هم‌اندیشی اعضای هیات‌های بدوی تشخیص مطالباتی شعب تامین اجتماعی استان بر نقش این هیأت تاکید و اظهار کرد: بررسی تمامی مستندات و مدارک موجود در پرونده‌ها وظیفه اعضای هیأت است و داوری براساس قانون و مستندات خواست اصلی سازمان تامین اجتماعی است حتی اگر رای به ضرر سازمان صادر شود.

وی با تاکید بر نقش مهم کارفرمایان در پویایی اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: تکریم شرکای اجتماعی سازمان به ویژه کارفرمایان بر تمام کارکنان و مدیران تامین اجتماعی لازم است و کارفرما با توجه به پیش‌بینی موضوع در مواد 42 تا 45 قانون تامین اجتماعی حق دارد درباره بدهی اعلام شده و حسابرسی کارگاه خود اعتراض کند.

مدیرکل تامین اجتماعی قم ادامه داد: رسیدگی به درخواست کارفرما در هیأت‌های بدوی باید دقیق و مستند بر ادله و مدارک محکمه پسند باشد.

در این نشست نمایندگان اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، جامعه کارگری و کارفرمایی استان در هیات‌های بدوی به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

جهل به قانون در برخی کارفرمایان، مشمول مرور زمان شدن، بازنگری در فرایند حسابرسی و لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی قوانین تامین اجتماعی برای کارفرمایان از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست مشترک بود. / فارس

آدرس کوتاه :