جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

رشته شمشیربازی در قم راه اندازی می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رشته شمشیربازی در قم راه اندازی می‌شود


مدیرکل ورزش و جوانان قم با بیان اینکه ورزش قم از حضور بخش خصوصی در تکمیل طرح‌های نیمه تمام حمایت می‌کند، گفت: رشته شمشیربازی در قم راه‌اندازی می‌شود.

عابدی عنوان کرد؛

حسن عابدی اظهار داشت: برخی از رشته‌های ورزشی به دلیل شرایط خاص جغرافیایی قم یا وضعیت سخت افزاری و نیروی انسانی در قم فعال نبوده‌اند که در نظر داریم حتی‌الامکان رشته‌هایی که این ظرفیت را تا حدی داشته باشند در قم فعال کنیم.

وی افزود: یکی از رشته‌هایی که در قم فعال نبوده ‌رشته شمشیربازی است که در نظر داریم این رشته را در قم فعال کنیم و ثبت نام نامزدهای پست ریاست این هیئت ورزشی نیز آغاز شده و اوایل اردیبهشت ماه به پایان می‌رسد.

مدیر‌کل ورزش و جوانان قم گفت: راه‌اندازی رشته شمشیربازی در قم نیازمند برنامه خاصی است که امیدواریم نامزدهای ثبت نام ریاست این هیئت برای رشد این رشته در قم برنامه داشته باشند و اداره‌کل ورزش و جوانان قم نیز تا حد توان برای رشد این رشته همکاری می‌کند.

عابدی بیان کرد: علاوه بر رشته شمشیربازی، مجمع انتخابات هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی قم نیز پس از پایان دوره 4 ساله ریاست آن به زودی برگزار می‌شود و این هیئت نیز در مرحله ثبت نام نامزد‌ها قرار دارد.

وی ‌عنوان کرد: ورزش قم از حضور بخش خصوصی در تکمیل طرح‌های نیمه تمام حمایت می‌کند و دستورالعملی نیز برای مشارکت بخش خصوصی در وزارت ورزش و جوانان تدوین و استان‌ها ابلاغ شده است.

مدیر‌کل ورزش و جوانان قم تصریح کرد: این مشارکت با در نظر گرفتن منافع بخش خصوصی و مصالح ورزش کشور شکل می‌گیرد و بخش خصوصی در تکمیل، بازسازی و تجهیز طرح‌های نیمه تمام ورزشی همکاری می‌کند و از مزایای متقابل بهره‌مند می‌شود.

عابدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، تکمیل چنین طرح‌هایی در اولویت است و در مرتبه اهمیت بالاتری نسبت به احداث فضاهای جدید قرار دارد.

آدرس کوتاه :