جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

رشته مینی‌گلف در قم استعدادهای زیادی جذب کرده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رشته مینی‌گلف در قم استعدادهای زیادی جذب کرده است


رئیس هیئت گلف استان قم گفت: با برگزاری رقابت‌های استانی و همچنین آموزش‌ در رده‌های سنی مختلف استعدادهای زیادی جذب مینی‌گلف قم شده‌اند.

رئیس هیئت گلف استان قم:

 

سیدمحمد علویون امروز در قم، اظهار کرد: با جذب این استعدادها امسال برای برگزاری دومین دوره مسابقات لیگ مینی‌گلف باشگاه‌های قم برنامه‌ریزی کرده‌ایم و این رقابت‌ها با کیفیت بسیار خوب از نظر فنی و رقابتی در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: با اینکه از نظر فعالیت در بین ورزش‌های فعال در قم، رشته‌های ورزشی گلف و مینی‌گلف هنوز سابقه آنچنان زیادی در مقایسه با دیگر رشته‌های ورزشی قدیمی و باسابقه ندارند اما تلاش‌های زیادی در حال انجام است که قم در گلف و مینی‌گلف به جایگاه بهتر و رشد و توسعه بیشتر برسد.

رئیس هیئت گلف استان قم افزود: در کنار تلاش برای ایجاد تجهیزات گلف و مینی‌گلف در قم، اهتمام برای ایجاد زمین و فضای ورزشی مناسب تمرین و مسابقه، پیگیری مسائل مربوط به آموزش نیروی انسانی علاقمند به فعالیت در این رشته و اعزام به رقابت‌های لیگ و قهرمانی کشور، برگزاری مسابقات لیگ استانی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته توسط هیئت گلف قم برای تحول در این دو رشته است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس از سال قبل مسابقات لیگ مینی‌گلف قم در هر دو بخش مردان و بانوان در قم برگزار می‌شود و میزبان این رقابت‌ها آکادمی مینی‌گلف واقع در مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم است که پذیرای تعداد زیادی از علاقه‌مندان به این رشته شده است.

علویون بیان کرد: بعد از شروع این پیکارها با انجام دیدارهای هفته نخست، دیدارهای دومین هفته از دور رفت دومین دوره مسابقات قهرمانی لیگ مینی‌گلف مردان قم بر اساس برنامه‌ریزی این هیئت برگزار شد و با انجام چهار مسابقه جذاب پایان یافت.

وی یاد آور شد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده در هیئت گلف، این دوره از پیکارهای لیگ مینی‌گلف مردان قم با شرکت هشت تیم برگزار می‌شود و در هفته دوم تیم‌های مهرگیاه، نبات شهد بهار، سوهان عارفی و 20 بن موفق به شکست حریفان خود شدند.

رئیس هیئت گلف استان قم ابراز کرد: در این هفته از رقابت‌ها تیم مینی‌گلف آقایان مهرگیاه به مصاف تیم فروشگاه ورزشی 90 رفت و با 97 ضربه به برتری دست یافت، مردان گلف‌باز عضو تیم نبات شهد بهار قم نیز با 96 ضربه از سد تیم مینی‌گلف آریا عبور کردند.

وی خاطرنشان کرد: در سومین مسابقه از هفته دوم مسابقات دومین دوره لیگ مینی‌گلف قهرمانی باشگاه‌های استان قم تیم سوهان عارفی به مصاف علوم پزشکی رفت و با 103 ضربه نتیجه این دیدار را در مقابل دیدگان تعداد زیادی از علاقه‌مندان به گلف به نفع خود رقم زد.

مردان مینی‌گلف‌باز تیم 20 بن نیز در هفته دوم رقابت‌های لیگ مینی‌گلف مردان قم در جدال با تیم داروخانه محدق قم با 101 ضربه صاحب برتری شدند تا بدین ترتیب پرونده بازی‌های این هفته بسته شود و تیم‌ها خود را آماده پیکارهای هفته سوم مسابقات کنند. / فارس

آدرس کوتاه :