رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

رشد 3 برابری اهدای خون در تاسوعا و عاشورا - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون فنی اداره‌کل انتقال خون استان قم از رشد سه برابری انتقال خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

معاون اداره‌کل انتقال خون استان قم خبر داد

 

علیرضا کبیری امروز در قم با اشاره به فعالیت این اداره‌کل در ایام سوگواری سالار شهیدان گفت: اداره‌کل انتقال خون استان قم همانند سالیان گذشته پذیرای عزادارانی که نذر اهدای خون دارند خواهد بود.

وی افزود: طبق آمار بسیاری از مردم در این روزها نیت می‌کنند تا خون خود را اهدا کنند و به همین منظور مراکز اهدای خون در این دو روز دایر خواهد بود.

معاون فنی اداره‌کل انتقال خون استان قم با اعلام اینکه اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی رشدی سه برابری دارد، اظهار کرد: سال گذشته در این ایام 830 مراجعه به مراکز انتقال خون صورت گرفت که 715 مراجعه به اهدای خون منجر شد.

کبیری با اشاره به مراکز فعال در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد: ساختمان مرکزی انتقال خون واقع در خیابان 15 خرداد و ساختمان روح‌الله واقع در میدان روح‌الله برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: با توجه به محدودیت امکانات در ساختمان مرکزی اهداکنندگان در صورت امکان به ساختمان روح‌الله مراجعه کنند.

معاون فنی اداره‌کل انتقال خون استان قم تاکید کرد: با توجه به محدودیت زمان مصرف خون و فرآورده‌های آن کسانی که قصد اهدای خون دارند در بازه زمانی تاسوعا تا اربعین اقدام کنند تا در این مدت برای تامین خون بیماران نیازمند با مشکل روبه‌رو نشویم./ فارس

آدرس کوتاه :