جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

رضایی نخستین مدال آسیایی قم در سال 94 را به ارمغان آورد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رضایی نخستین مدال آسیایی قم در سال 94 را به ارمغان آورد


فرنگی‌کار نوجوان استان قم با کسب عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان قاره کهن،‌ نخستین مدال آسیایی ورزش قم در سال 94 را به ارمغان آورد.

در وزن 46 کیلوگرم

 اعزام فرنگی کار نوجوان استان قم به مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا در سال 2015 به واسطه درخشش این فرنگی‌کار ارزنده یعنی محمدجواد رضایی در پیکارهای قهرمانی کشور و انتخابی‌های درون اردویی تیم ملی صورت گرفت و در نهایت این کشتی‌گیر مستعد برای ایران در این جام معتبر آسیایی افتخارآفرین شد.

این خبر خوشایند یعنی کسب موفقیت در به دست آوردن مدال از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا توسط محمدجواد رضایی موجی از خوشحالی را در بین اهالی این رشته ورزشی و همچنین جامعه ورزش قم ایجاد کرد و بدین ترتیب قم برای نخستین بار در سال 1394 صاحب مدال آسیایی شد.

رضایی همراه با تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان به عنوان برترین کشتی‌گیر وزن 46 کیلوگرم در این رده سنی راهی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا در هندوستان  شد و توانست با کسب مقام نایب قهرمانی و نشان نقره به کار خود پایان بدهد.

این کشتی‌گیر که اکنون یکی از نفرات مد نظر کادر فنی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان است در چند ماه اخیر بی‌رقیب‌ترین فرنگی کار این وزن در کشور بود و در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا در شهر دهلی‌نو به انجام رسید موفق شد مدال ارزشمند نقره آسیا را به دست بیاورد.

محمدجواد رضایی در دور نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا با قرعه استراحت روبه‌رو شد و نظاره‌گر عملکرد دیگر رقبای خود بود تا اینکه از دور دوم وارد تشک مسابقات شد.

نماینده شایسته کشتی قم و کشورمان در نخستین مسابقه خود از مرحله دوم پیکارهای وزن 46 کیلوگرم کشتی فرنگی نوجوانان آسیا در هندوستان، در یک مسابقه زیبا و تماشایی مقابل کشتی‌گیر قزاقستان به برتری رسید و جواز حضور در مرحله بعد را به دست آورد.

این کشتی‌گیر در دور دوم به مصاف کشتی‌گیر ازبکستانی رفت و در یک مسابقه بسیار خوب این حریفش را هم شکست داد تا به این ترتیب راهی دور نهایی شود در حالی که رضایی برای رسیدن به قهرمانی کشتی گیر قزاقستانی را در پیش رو داشت.

وی در فینال برای به دست آوردن مدال طلا به حریفی سرسخت برخورد کرد و مقابل کشتی‌گیری از کشور قرقیزستان با نتیجه 5 بر یک مغلوب شد و نتوانست مدال طلا را به دست آورد گرچه کسب مدال نقره نیز برای وی و کشتی ایران افتخار ارزشمندی محسوب می‌شود.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا در سال 2015 با حضور کشتی‌گیرانی از کشورهای مختلف قاره کهن در دهلی‌نو پایتخت هندوستان به انجام رسید و سرانجام تیم ملی کشورمان بالاتر از دیگر رقبا در جایگاه نخست ایستاد و جام قهرمانی را بالای سر برد.

// فارس

آدرس کوتاه :