جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

رقابت‌ کاتاروهای قم برای کسب سهمیه قهرمانی آسیا و جهان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت‌ کاتاروهای قم برای کسب سهمیه قهرمانی آسیا و جهان


کاتاروهای قم در تلاش برای کسب سهمیه تیم ملی به منظور حضور در مسابقات کاتای 2015 قهرمانی آسیا و امیدهای جهان به مصاف حریفان مدعی خود می‌روند.

در بخش کاتای انتخابی تیم ملی صورت می‌گیرد

 

درخشش کاتای قم در مسابقات دو سال اخیر لیگ و قهرمانی کشور و همچنین نخستین حضور در مسابقات کاتای قهرمانی آسیا موجب شده تا استعدادهای این رشته بیش از پیش فرصت ارائه توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود را داشته باشند.

کاتای قم اگر چه از نظر کسب افتخار و عنوان در سطح رقابت‌های داخلی و برون‌مرزی به بخش کومیته نمی‌رسد اما تلاش مربیان پرتلاش و با دانش این رشته و همچنین همت و انگیزه‌ای که کاتاروهای رده‌های سنی مختلف از خود نشان می‌دهند، گویای آینده‌ای درخشان برای قم در رشته کاتا است.

سال گذشته برای نخستین‌بار در تاریخ کاراته استان قم یک نوجوان مستعد و آینده‌دار به نام علیرضا خدری با درخشش در پیکارهای کاتای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی جواز همراهی تیم ملی کاتای کشورمان در مسابقات کاتای قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا 2014 را به دست آورد.

خدری در مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی مالزی و دقیقا مرداد ماه سال گذشته به انجام رسید نمایش خوب و قابل توجهی از خود ارائه کرد و در حالی که مربی اختصاصی وی یعنی علی سلطانی نیز همراه با کاروان اعزامی کشورمان در مالزی حضور داشت، خدری می‌توانست به مدال نیز دست یابد اما از بخت بد خود در مرحله‌ای که منجر به صعود وی به جمع چهار نفر برتر می‌شد به یک رقیب سرسخت از کشور مهد کاتا یعنی ژاپن برخورد کرد و حذف شد.

نوع عملکرد این کاتارو در رقابت‌های قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی و همچنین حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا نشان داد که کمی توجه و کار بیشتر بر روی این رشته ورزشی و استعدادهای ناب آن می‌تواند آینده‌ روشنی را برای کاتای قم در سطح ملی و بین‌المللی رقم بزند.

اکنون نوبت به رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاتای کشورمان رسیده و تمام مدعیان از استان‌های مختلف در تلاش برای به دست آوردن جواز همراهی تیم ملی و برای کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا 2015 تمام توان خود را در پیکارهای انتخابی تیم ملی به کار می‌گیرند.

براساس برنامه‌ریزی فدراسیون کاراته، مرحله دوم رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاتا در دو رده سنی امید و بزرگسالان بخش مردان امروز به میزبانی سالن شهید کبکانیان تهران برگزار می‌شود و کاتاروهای بخش انفرادی و تیمی هر کدام سه دور کاتا اجرا می‌کنند.

این در حالی است که ملی‌پوشان سال گذشته در دو بخش کاتای تیمی و انفرادی و همچنین نفرات اول تا سوم مشترک رقابت‌های کاتای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در شهرستان صفادشت، کاتاروهایی هستند که باید در مرحله دوم این انتخابی حضور یابند.

نفرات اول مرحله دوم در رده سنی بزرگسالان برای حضور در سیزدهمین دوره رقابت‌های کاتای قهرمانی آسیا و نفرات اول رده سنی امید برای شرکت در نهمین دوره پیکارهای کاتای قهرمانی جهان انتخاب خواهند شد تا تیم ملی را در این پیکارها همراهی کنند. / فارس

آدرس کوتاه :