جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

رقابت بسکتبالیست‌های قم در 6 رده سنی مسابقات قهرمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت بسکتبالیست‌های قم در 6 رده سنی مسابقات قهرمانی کشور


دبیر هیئت بسکتبال استان قم از رقابت استعداهای بسکتبال قم در 6 رده سنی مسابقات قهرمانی دختران و پسران کشور در سال جاری خبر داد.

نادری خبر داد؛

محسن نادری اظهار کرد: با اعلام رده‌های سنی و تقسیم‌بندی جدید مناطق هشت‌گانه بسکتبال کشور، قرار است بعد از ماه مبارک رمضان تیم‌های رده‌های سنی مختلف بسکتبال قم در هر دو بخش دختران و پسران به پیکارهای قهرمانی کشور اعزام شوند.

وی ادامه داد: هرساله بازیکنان رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید بسکتبال قم در ترکیب تیم‌های منتخب دختران و پسران قم راهی مسابقات کشوری می‌شوند و امسال نیز در رده‌هایی همچون مینی‌بسکتبال و دیگر رده‌های سنی این اعزام‌ها را انجام می‌دهیم.

نادری افزود: فدراسیون بسکتبال رده‌های سنی سال 94 و تقسیم‌بندی جدید استان‌ها در مناطق هشت‌گانه بسکتبال کشور را در حالی اعلام کرد که تیم‌های قم در این رده‌ها هم‌اکنون تمرینات خود را با حضور بازیکنان نخبه بسکتبال قم انجام می‌دهند تا با آمادگی کامل به مصاف حریفان خود بروند.

دبیر هیئت بسکتبال استان قم بیان کرد: رقابت‌های میکروبسکتبال قهرمانی کشور ویژه متولدین 11 دی ماه سال 1382 به بعد برگزار می‌شود و بسکتبالیست‌هایی که در مسابقات مینی‌بسکتبال به میدان می‌روند متولدین 11 دی ماه سال 1381 به بالا هستند.

وی یادآور شد: رقابت‌های بسکتبال رده سنی نونهالان قهرمانی کشور نیز ویژه متولدین یازدهم دی ماه سال 1380 به بالا برگزار می‌شود و متولدین یازدهم دی ماه سال 1378 به بالا نیز می‌توانند در ترکیب تیم‌های رده سنی نوجوانان در مسابقات قهرمانی کشور حضور یابند.

نادری عنوان کرد: پیکارهای بسکتبال قهرمانی رده سنی جوانان کشور نیز ویژه متولدین یازدهم دی ماه سال 1376 به بالا برگزار می‌شود و بسکتبالیست‌های حاضر در رقابت‌های رده سنی امید قهرمانی کشور نیز ویژه متولدین اول فروردین ماه سال 1373 به بالا برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تیم‌های حاضر در مناطق هشت‌گانه مسابقات بسکتبال رده‌های سنی پایه قهرمانی کشور بیان کرد: تیم‌های میکروبسکتبال،‌ مینی‌بسکتبال، نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید بسکتبال قم در منطقه یک با تیم‌های تهران، سمنان و البرز هم‌گروه است.

دبیر هیئت بسکتبال استان قم ابراز کرد: در منطقه دو مسابقات بسکتبال رده‌های سنی پایه ایران در سال 1394 تیم‌های قزوین، همدان، مرکزی و لرستان حضور دارند و تیم‌های بسکتبال گیلان، مازندران، گلستان و خراسان‌شمالی نیز در گروه سوم با یکدیگر پیکار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در گروه چهارم تیم‌های بسکتبال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان حضور دارند و باز‌ی‌های گروه پنجم مرحله مقدماتی مسابقات بسکتبال رده‌های سنی پایه کشور با حضور تیم‌های اصفهان، کرمان، یزد و چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

نادری عنوان کرد: دیدارهای گروه ششم بسکتبال قهرمانی کشور با حضور تیم‌های کردستان، کرمانشاه، خوزستان و ایلام به انجام می‌رسد و در گروه هفتم تیم‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان و در گروه هشتم تیم‌های فارس، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

آدرس کوتاه :