جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

رقابت تنیس‌‌باز قم برای قهرمانی در مسابقات جایزه بزرگ تنیس کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت تنیس‌‌باز قم برای قهرمانی در مسابقات جایزه بزرگ تنیس کشور


تنیسور مطرح استان قم در بین چهره‌های شاخص و برتر تنیس ایران در مسابقات جایزه بزرگ تنیس کشور با حریفان به رقابت می‌پردازد.

در بین 16 تنیسور برتر کشور صورت می‌گیرد

 رقابت‌های تنیس جایزه بزرگ کشور بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون تنیس کشورمان بین 16 نفر برتر ایران برگزار می‌شود و امیرحسین بادی نیز به عنوان یکی از چهره‌های شاخص تنیس به نمایندگی از استان قم در این مسابقات حضور دارد.

امیرحسین بادی در حالی به نمایندگی از تنیس قم در این مسابقات حضور می‌یابد که هفته گذشته وقتی معرفی برترین‌های تنیس کشور توسط فدراسیون در رده‌های سنی زیر 12، 14، 16، 18 و بزرگسالان صورت گرفت نام این تنیسور شایسته قمی در بین دارندگان رتبه‌های اول تا سوم به چشم می‌خورد.

امیرحسین بادی در رتبه‌بندی برترین تنیسورهای رده سنی زیر 18 سال کشور در مکان دوم ایستاد ولی نکته جالب توجه این است که رقیب وی، مهرداد میرعارفی همشهری امیرحسین بادی بود که توانست به عنوان یکی از با استعدادترین تنیسورهای قم در چند سال اخیر مسابقات رده‌های سنی مختلف قهرمانی کشور در مکان نخست ایستاد.

بدین ترتیب در رتبه‌بندی برترین تنیس‌بازان کشور در رده سنی زیر 18 سال پسران تا پایان مسابقات قهرمان کشوری سال 93 مهرداد میرعارفی از استان قم با کسب 415 امتیاز جایگاه نخست را به خود اختصاص داده و برترین تنیس باز کشور محسوب می‌شود.

همچنین در این رده سنی شاهد حضور چند تنیسور دیگر قم در بین برترین‌های کشور هستیم، به طوری که امیرحسین بادی دیگر نماینده هیئت تنیس قم با کسب 320 امتیاز رده دوم را به خود اختصاص داد و علی صالحی از قم در مکان یازدهم رتبه‌بندی برترین‌های این رده سنی جای دارد.

اکنون نوبت به مسابقات مهم سال 1394 تنیس کشور رسیده و ممکن است این رتبه‌بندی در سال جاری تغییرات زیادی داشته باشد و امیرحسین بادی نیز به پیکارهای جایزه بزرگ جام رمضان تنیس کشور رفته تا در رقابت با برترین‌های ایران رتبه خود را در بین چهره‌های شاخص تنیس کشور ارتقاء‌ بدهد.

این در حالی است که علاقمندان به تنیس در این دوره از رقابت‌ها که در شب‌های ماه مبارک رمضان و بعد از ساعت افطار، شاهد تقابل جذاب و تماشایی تنیسورهای شرکت کننده برای تصاحب جایزه 15 میلیون تومانی خواهند بود ‌جایزه‌ای که بعد از رقابت شرکت کنندگان بین نفرات برتر توزیع می‌شود.

رقابت تنیسورها برای تصاحب جایزه 15 میلیون تومانی به میزبانی زمین‌های تنیس مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار می‌شود و امیرحسین بادی به عنوان نماینده تنیس استان قم بعد از کسب رتبه دوم برترین تنیسورهای کشور در سال 1393 در این مسابقات به دنبال کسب افتخاری دیگر است.

با برنامه‌ریزی فدراسیون تنیس، رقابت‌های تنیس جام رمضان جایزه بزرگ کشور در رده سنی بزرگسالان به مدت شش روز ادامه می‌یابد و در این مسابقات 16 تنیسور در دو بخش انفرادی و دو نفره با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و در نهایت مبلغ 15 میلیون تومان به نفرات برتر اهداء می‌شود.

در این مسابقات علاوه بر امیرحسین بادی نماینده تنیس استان قم،‌ دیگر نفرات شاخص تنیس کشور از جمله اشکان شکوفی، امید سوری، حمید رضا نداف، کیارش سوری، البرز اخوان، حسام یزدی، محمد کارگران، مهدی سوری و حمیدرضا آل‌یاسین نیز حضور دارند.

همچنین علی‌پاشا معزی، رضا کوهستانی، معین محمدی، صابر رستم‌پور، وحید رضایی و سالار سرایدارپور دیگر نفراتی هستند که در این دوره از مسابقات جام رمضان جایزه بزرگ تنیس کشور حضور دارند و امیرحسین بادی سابقه رقابت با اکثر این نفرات در مسابقات مختلف کشوری را دارد.

این دوره از رقابت‌ها با سرداوری علی کاتبی داور نشان نقره کشورمان برگزار می‌شود، ضمن اینکه سینا ابراهیمیان، علی تهرانی، مرتضی حسین‌دوست، سعید سهرابی و حمید رضایی نیز به عنوان داور قضاوت رقابت شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات را بر عهده دارند.

// فارس

آدرس کوتاه :