سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

رقابت صبای قم برای صعود به لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت صبای قم برای صعود به لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور


تیم فوتبال نونهالان صبای قم از فردا رقابت خود با حریفان را برای کسب مجوز صعود به مسابقات لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور آغاز می‌کند.

از هفته جاری؛

تیم فوتبال نونهالان صبای قم با استفاده از فرصت دو ماهه بعد از پایان بازی‌های مرحله مقدماتی فصل جاری لیگ منطقه‌ای فوتبال نونهالان باشگاه‌های کشور با انگیزه بالا آماده دیدارهای مرحله نهایی شده و از فردا با حریفان رو‌به‌رو می‌شود.

این در حالی است که ترکیب تیم صبای قم در مسابقات این فصل لیگ منطقه‌ای فوتبال نونهالان باشگاه‌های کشور را بازیکنان نخبه‌ای تشکیل می‌دهند که در آکادمی فوتبال صبا حضور داشته و با کار کردن زیر نظر مربیان با دانش این باشگاه مدارج رشد و ترقی را سپری کرده‌اند.

تیم فوتبال نونهالان صبا به عنوان یکی از دو نماینده فوتبال استان قم در این رده سنی امسال در رقابت‌های لیگ فوتبال نونهالان باشگاه‌های کشور به میدان رفت و در پایان چهار بازی سخت و نفس‌گیر صعودی میلی‌متری به مرحله نهایی این بازی‌ها داشت.

فوتبالیست‌های مستعد و آینده‌دار صبا که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ زیر 14 سال باشگاه‌های استان قم جواز صعود به رقابت‌های لیگ نونهالان باشگاه‌های کشور را کسب کرده‌اند در این بازی‌ها عملکردی پرفراز و نشیب داشتند، اما به مرحله نهایی راه یافتند.

تیم فوتبال نونهالان صبای قم برای رویارویی با حریفان خود در مرحله مقدماتی فصل جدید لیگ منطقه‌ای فوتبال نونهالان باشگاه‌های کشور راه چندان دوری نرفت چون این تیم به سبب میزبانی همشهری خود یعنی تیم سیاه‌جامگان از مرحله مقدماتی در قم با حریفان مسابقه داد.

این در حالی است که امسال در کنار تیم فوتبال نونهالان صبای قم، تیم فوتبال نونهالان سیاه‌جامگان نیز دیگر نماینده قم در رقابت‌‌های لیگ منطقه‌ای فوتبال نونهالان باشگاه‌های کشور بود و این تیم میزبانی بازی‌های مرحله مقدماتی در این گروه را بر عهده داشت.

فوتبالیست‌های مستعد تیم نونهالان صبای قم در نخستین دیدار خود برابر تیم فوتبال نونهالان علم و ادب همدان به میدان رفتند و با پیروزی جالب توجه 6 بر صفر میدان را ترک کردند تا برای تیم‌های حاضر در این گروه برای صعود به مرحله نهایی خط و نشان بکشند.

نونهالان آینده‌دار صبای قم در دومین بازی خود رو در روی تیم فوتبال کانون کرج قرار گرفتند و این بازی را نیز با حساب سه بر یک به سود خود خاتمه دادند تا به این ترتیب با تفاضل گل 8+ و 6 امتیاز بخت خود را برای راهیابی به مرحله نهایی افزایش بدهند.

با توجه به دو پیروزی پرگلی که تیم فوتبال نونهالان صبای قم در دو بازی متوالی خود به دست آورد انتظار می‌رفت این تیم به روند موفقیت‌های خود در دیدارهای آتی ادامه بدهد، اما باخت‌های ناباورانه مقابل تیم‌های سیاه‌جامگان قم و آبفای اصفهان صبا را حتی در آستانه حذف از بازی‌ها قرار داد.

نونهالان آینده‌دار تیم صبای قم در سومین مسابقه خود در میان ناباوری برابر تیم همشهری خود یعنی سیاه‌جامگان قم تن به شکست جالب توجه و البته دور از انتظار سه بر دو داد تا صعود خود به مرحله نهایی را در آخرین بازی مقدماتی یعنی مصاف با آبفای اصفهان جستجو کند.

دیدار صبای قم برابر آبفای اصفهان پرگل و تماشایی بود، اما هرگز نتیجه دلخواه نماینده فوتبال قم یعنی تیم نونهالان صبا نبود زیرا صبایی‌ها در این دیدار با سه گل ناباورانه تن به شکست دادند تا تعجب حاضران در ورزشگاه تختی قم را برانگیزند و صبا به لطف گل‌های زده خود صعود کند.

با این حال صبا به لطف پیروزی‌های پرگلی که در دو دیدار متوالی مقابل تیم‌های علم و ادب همدان و کانون کرج کسب کرده بود با کسب 6 امتیاز و تفاضل گل به اضافه چهار بعد از تیم 12 امتیازی سیاه‌جامگان قم جواز صعود به مرحله نهایی فوتبال نونهالان باشگاه‌های کشور در سال 93 را به دست آورد.

تیم فوتبال نونهالان صبای به عنوان قهرمان لیگ نونهالان فوتبال باشگاه‌های استان قم در گروه دوم مرحله نهایی لیگ منطقه‌ای فوتبال نونهالان کشور با تیم‌‌های مقاومت تهران، سیاه جامگان قم، مدرسه عالی مشهد، آبی‌پوشان گیلان غرب و جاوید مشهد رقابت می‌کند و بازی‌ها از فردا در کاشان آغاز می‌شود.

آدرس کوتاه :