رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

رقابت فرنگی‌کار نوجوان قم با رقیبی از روسیه در آغاز مسابقات جهانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


کشتی‌گیر نوجوان استان قم در نخستین مسابقه خود از رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان جهان به مصاف حریفی از روسیه می‌رود.

عصر امروز در وزن 46 کیلوگرم صورت می‌گیرد

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان جهان در سال 2015 با حضور چهره‌های مستعد و مدعی از کشورهای مختلف دنیا به میزبانی قاره سبز یعنی اروپا و در کشور بوسنی‌وهرزگوین برگزار می‌شود.

این دوره از رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان در بوسنی‌وهرزگوین برای علاقمندان به کشتی در استان قم حائز اهمیت است، زیرا از بین فرنگی‌کاران نوجوان کشورمان که برای رفتن به روی تشک در روز دوم رقابت‌ها رقبای خود را شناخته‌اند یک کشتی‌گیر قمی نیز به میدان می‌رود.

این در حالی است که مراسم وزن‌کشی چهار وزن دوم رقابت‌های سال 2015 کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان قهرمانی جهان در بوسنی‌وهرزگوین برگزار شد و نمایندگان کشورمان که با قرعه‌های سختی روبه‌رو شده‌اند، عصر امروز به مصاف رقبای خود می‌روند.

در وزن 46 کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان در کشور بوسنی‌وهرزگوین، محمدجواد رضایی فرنگی‌کار مستعد، آینده‌دار و البته مطرح استان قم نماینده کشورمان است و از امروز در جدال برای کسب مقام از این پیکارها به مصاف حریفی از روسیه می‌رود.

این در شرایطی است که در وزن 46 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان تعداد 19 کشتی‌گیر به روی باسکول رفتند و محمدجواد رضایی نماینده پرامید کشتی استان قم و کشورمان بر اساس قرعه‌کشی در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد اما در دور دوم باید با حریفی از روسیه روبه‌رو شود.

دارنده مدال‌های رنگارنگ از مسابقات دو سال اخیر کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور یعنی محمدجواد رضایی در صورت برتری برابر رقیب روسیه‌ای خود، یک میدان مهم را در راه کسب مدال طلا با موفقیت پشت سر گذاشته و در دور‌های بعدی با رقبای دیگر خود کار آسان‌تری پیش‌رو دارد.

رضایی که پیش از این در رده سنی نوجوانان همراه با تیم ملی کشورمان در مسابقات سال جاری قهرمانی کشتی فرنگی نوجوانان آسیا حضور داشته و مدال نقره را به دست آورده، در وزن 46 کیلوگرم مسابقات جهانی نوجوانان در سال 2015 نمایندگان ارمنستان، آذربایجان و مجارستان را به عنوان کشتی‌گیران مطرح وزن 46 کیلوگرم پیش‌رو دارد.

در وزن 46 کیلوگرم محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف آتمیرکوتچف از روسیه می‌رود و در صورت برتری در دور سوم با برنده مسابقه کشتی‌گیران ترکیه و قرقیزستان مبارزه می‌کند تا در صورت راهیابی به مجمع چهار نفر برتر بعد از مدال نقره آسیا از مسابقات جهانی نیز مدال بگیرد.

مراسم وزن کشی پنج وزن دوم و پایانی رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان در حالی به میزبانی سالن ورزشی شهر سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین برگزار شد تا نمایندگان کشورمان با شناخت حریفان از عصر امروز به مصاف رقبا خواهند رفت در حالی که تیم ملی ایران در روز نخست توسط کاویانی‌نژاد و میرزاده در اوزان 58 و 100 کیلوگرم صاحب مدال طلا شده است./ فارس

آدرس کوتاه :