جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

رقابت مردان و بانوان قمی در مسابقات قهرمانی نجات‌غریق - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت مردان و بانوان قمی در مسابقات قهرمانی نجات‌غریق


رئیس هیئت نجات‌‌غریق و غواصی استان قم از برنامه‌ریزی این هیئت ورزشی برای برگزاری رقابت‌های نجات‌غریق قهرمانی قم خبر داد.

رئیس هیئت نجات‌غریق و غواصی استان قم خبر داد

محمدعلی مرادی اظهار کرد: هیئت نجات‌غریق و غواصی استان قم برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات نجات غریق قهرمانی قم را به منظور شناخت برترین‌ها برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور انجام داده است.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها در هر دو بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود، اضافه کرد: با توجه به تقویم ورزشی ارائه شده از سوی کادر اجرایی هیئت برای سال جاری، به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس یک دوره مسابقات قهرمانی نجات غریق در قم برگزار می‌شود.

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی استان قم بیان کرد: آقایان و بانوان شرکت‌کننده در این دوره از رقابت‌ها به صورت جداگانه در دو استخر برای کسب عناوین برتر روزهای بیست و نهم و سی‌ویکم شهریور ماه برای کسب عنوان‌های برتر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات در بخش بانوان برای روز یکشنبه بیست و نهم شهریورماه سال جاری برنامه‌ریزی شده است و رقابت شرکت‌کنندگان در استخر دخانچی مجموعه ورزشی 15 خرداد قم جنب عوارضی اتوبان قم – کاشان به انجام خواهد رسید.

مرادی بیان کرد: همچنین رقابت‌های بخش آقایان نجات غریق قهرمانی استان قم به مناسبت هفته دفاع مقدس روز سه‌شنبه سی‌ویکم شهریور ماه سال جاری به میزبانی استخر حجاب مجموعه ورزشی جوادالائمه منطقه نیروگاه قم برگزار خواهد شد.

وی از برنامه اعزام ناجیان غریق قم به رقابت‌های کشوری در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: هیئت نجات غریق و غواصی استان قم به مناسبت مهم سال و با هدف ارزیابی میزبان آمادگی ناجیان غریق و غواص قم اقدام به برگزاری مسابقات نجات غریق و غواصی قهرمانی مردان و بانوان قم می‌کند.

مرادی ابراز کرد: ما به زودی رقابت‌های نجات غریق و غواصی قهرمانی کشور را در پیش داریم، ضمن اینکه آرام آرام فصل شلوغی استخرهای استان را پشت سر می‌گذاریم و به همین خاطر برگزاری رقابت‌های استانی می‌تواند به افزایش آمادگی ناجیان غریق قم کمک بسیار زیادی کند.

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی استان قم یادآور شد: رشته ورزشی نجات غریق و غواصی یکی از ورزش‌های با سابقه در استان قم است که هم‌اکنون هیئت ورزشی آن یکی از هیئت‌های ورزشی فعال در قم بوده و سعی می‌کند در عملکرد خود هیئتی موفق باشد.

وی اظهار کرد: اگر چه فعالان در این رشته ورزشی افراد خاصی هستند و جمعیت زیرپوشش بیمه ورزشی این هیئت با رشته‌های دیگر نظیر فوتبال، کاراته، کشتی، تکواندو، رزمی و حتی شنای قم به لحاظ تخصصی و کاربردی بودن آن قابل مقایسه نیست اما در قم هیئتی تاثیرگذار و مهم محسوب می‌شود.

مرادی در پایان افزود: نجات غریق و غواصی تنها برای این نیست که امنیت و امداد شناگران هنگام شنا در استخرها را تامین کند بلکه براساس برنامه‌ریزی‌هایی که فدراسیون این ورزش انجام می‌دهد ورزشکاران نجات غریق و غواصی در پیکارهای قهرمانی کشور رقابت می‌کنند.

آدرس کوتاه :