جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

رقابت معلولین والیبالیست قم برای صعود به لیگ برتر - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت معلولین والیبالیست قم برای صعود به لیگ برتر


مردان والیبالیست جانباز و معلول قم از فردا کار خود را در پیکارهای فصل جدید مسابقات لیگ دسته اول والیبال‌نشسته باشگاه‌های کشور آغاز می‌کنند.

در گروه چهارم مقدماتی صورت می‌گیرد:

رقابت‌های لیگ دسته اول والیبال‌نشسته مردان باشگاه‌های کشور در حالی از روز پنجشنبه هفته جاری فصل جدید خود را تجربه می‌کند که جانبازان و معلولین والیبالیست قم با هدف صعود به لیگ برتر به مصاف رقبای خود می‌روند.

این در حالی است که تیم مردان والیبال‌نشسته هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم یکی از تیم‌های حاضر در گروه چهارم مقدماتی فصل جدید لیگ دسته والیبال باشگاه‌های کشور است و از سوم تا پنجم دی‌ماه در مرحله نخست لیگ امسال با حریفان پیکار می‌کند.

برگزاری نخستین مرحله از دوره جدید رقابت‌های لیگ دسته اول والیبال‌نشسته باشگاه‌های کشور در گروه چهار مقدماتی در حالی صورت می‌گیرد که با تصمیم انجمن والیبال نشسته فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشورمان میزبانی این مسابقات به هیئت مازندران و شهرستان بابل سپرده شده است.

این در شرایطی است که مردان جانباز و معلول والیبالیست قم در این گروه با تیم‌های هیئت قزوین، هیئت بوشهر، هیئت گلستان، هیئت بابل و صنعت‌مس شهر بابک هم‌گروه شده‌اند و رقابت‌های این مدعیان از سوم تا پنجم دی ماه برگزار خواهد شد.

در راه صعود به رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر والیبال نشسته باشگاه‌های کشور، با تصمیم انجمن والیبال‌نشسته فدراسیون انجمن‌های ورزشی ایران، تیم‌های شرکت کننده در فصل 1394 لیگ دسته اول والیبال‌نشسته در چهار گروه تقسیم شده‌اند و رقابت‌های آنها در فواصل مختلف برگزار می‌شود.

در شرایطی که در پنج سال اخیر هیچ تیمی به نمایندگی از استان قم در مسابقات لیگ‌های دسته اول و برتر والیبال‌نشسته باشگاه‌های کشور حضور نداشته اما والیبالیست‌های معلول قم همواره در تیم‌های مختلف لیگ برتر کشور فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه می‌دهند.

به دلیل اینکه استان قم از ظرفیت بسیار غنی و توانمندی بالایی در رشته والیبال نشسته برخوردار است، در سال‌های اخیر با وجود عدم تیم‌داری در لیگ‌های کشور، به سبب درخشش جوانان مستعد خود موفقیت‌های بسیاری از مسابقات مهم برون‌مرزی اعم از آسیایی، جهانی و پاراآسیایی به دست آورده است.

یکی از موفقیت به دست آمده برای ورزش قم در رشته والیبال نشسته به درخشش حسین گلستانی والیبالیست توانمند و با اخلاق استان قم در مسابقات والیبال نشسته بازی‌های پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی باز می‌گردد و همین والیبالیست قهرمانی آسیا، قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا و لیگ برتر ایران را نیز در کارنامه دارد.

گلستانی دیگر موفقیت ارزنده خود را در این رشته ورزشی با درخشش در ترکیب تیم ملی اعزامی کشورمان به رقابت‌های والیبال نشسته قهرمانی مردان آسیا به دست آورد، رقابت‌هایی که یک سال قبل به میزبانی کشورمان به انجام رسید و با قهرمانی مقتدرانه ایران همراه بود.

اکنون تیم والیبال‌نشسته هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم بدون حضور گلستانی و دیگر چهره‌های موفق قم در این رشته نظیر مرتضی جعفری،‌ حسن حسین‌لو و سیدحسین حسینی‌جد در فصل جدید لیگ دسته اول والیبال‌نشسته کشور حضور می‌یابد اما امیدوار به درخشش نخبه‌های والیبال نشسته قم و صعود به لیگ برتر است.

آدرس کوتاه :