جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

رقابت نمایندگان دو و میدانی قم برای کسب مجوز اعزام به مسابقات بین‌المللی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت نمایندگان دو و میدانی قم برای کسب مجوز اعزام به مسابقات بین‌المللی


رئیس هیئت دو و میدانی از دعوت دو تن از دو و میدانی‌کاران قم برای حضور در مسابقات انتخابی به منظور کسب مجوز اعزام به پیکارهای بین‌المللی خبر داد.

رضایی خبر داد؛

علی رضایی اظهار کرد: دو و میدانی‌کاران قم در ماه مبارک رمضان و بعد از ساعت افطار هر روز به تمرین و کارهای آماده‌سازی مشغول هستند تا در آستانه دو رویداد مهم دو و میدانی کشور از آمادگی مطلوب برخوردار باشند.

وی ادامه داد: رقابت‌‌های دو و میدانی قهرمانی جام رمضان کشور نخستین میدانی است که دو و میدانی‌کاران قم به آن اعزام می‌شوند و بعد از آن باید خود را برای حضور موفق در پیکارهای دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در فصل 1394 آماده کنند.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم با اشاره به معرفی نفرات دعوت شده به رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی جام رمضان کشور، اضافه کرد: ورزشکاران دعوت شده به مسابقات رکوردگیری دو و میدانی کشور که با عنوان جام رمضان برگزار می‌شود در حالی مشخص شدند که از قم نیز دو نفر بین آنها حضور دارند.

وی ابراز کرد: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون دو و میدانی، رقابت‌های رکوردگیری دو و میدانی جام رمضان، با هدف حضور در مسابقات بین‌المللی جام کازانف کشور قزاقستان، روز بیستم تیر ماه به میزبانی سالن دو و میدانی آفتاب مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار می‌شود.

رضایی بیان کرد: نفرات دعوت شده به این پیکارها در حالی از سوی فدراسیون دو و میدانی معرفی شدند که از قم نیز رضا ملک‌پور و میلاد دریساوی با سابقه کسب مدال از پیکارهای قهرمانی کشور، لیگ و میادین برون‌مرزی در این دوره از مسابقات به میدان می‌روند.

وی عنوان کرد: حسن تفتیان، رضا قاسمی، محمدحسین ابارقی، محمد چشمه‌زار، سجاد هاشمی‌آهنگری و مهدی زمانی در رشته 200 متر برای کسب عناوین برتر تلاش می‌کنند و مصطفی ابراهیمی، امیر مرادی و مسلم نیادوست نیز در رشته 800 متر با حریفان مسابقه می‌دهند.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم افزود: وحید صدیق، میلاد دریساوی، مصطفی خسروی و هادی مداحی در پرش سه گام به مصاف رقبای خود می‌روند، ضمن اینکه پژمان قلعه‌نویی، مهدی محمدی، رضا مقدم و کاوه موسوی در پرتاب چکش مدعی کسب مجوز همراهی تیم ملی هستند.

وی یاد‌آور شد: محمد صمیمی در پرتاب دیسک، احمد خنفری، جواد شوریابی و رضا ملک‌پور در 400 متر با مانع، محمدجواد صیادی، محمدرضا ابوترابی، رحیم دیبایی، حسن عابدی و جلیل ناصری در 5 هزار متر بر اساس تصمیم کمیته فنی دیگر نفراتی هستند که از سوی کمیته فنی به این رقابت‌ها دعوت شده‌اند.

رضایی خاطرنشان کرد: با پایان این دوره از پیکارها کمیته فنی فدراسیون دو و میدانی با تشکیل جلسه و بر اساس نتایج رقم خورده در مواد و رشته‌های مختلف مسابقات جام رمضان دو و میدانی کشور راجع به ترکیب نهایی تیم ملی در جام کازانف قزاقستان تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی افزود: ورزشکاران شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات در هفت ماده با یکدیگر به رقابت می‌پردازند در حالی که بر اساس تصمیم فدراسیون دو و میدانی، هر یک از ورزشکاران شرکت‌کننده در صورت رسیدن به حد نصاب‌های تعیین شده، یک عدد سکه تمام بهار آزادی دریافت خواهند کرد و بعد از آن به مسابقات جام کازانف قزاقستان اعزام می‌شوند، رقابت‌هایی که اوایل مردادماه برگزار خواهد شد.

آدرس کوتاه :