جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

رقابت ووشوکاران قم برای کسب سهمیه اعزام به مسابقات جهانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت ووشوکاران قم برای کسب سهمیه اعزام به مسابقات جهانی


دبیر هیئت ووشو استان قم از آغاز تلاش و رقابت ووشوکاران قم با حریفان خود با هدف کسب مجوز همراهی تیم ملی کشورمان در مسابقات جهانی 2015 خبر داد.

در انتخابی تیم ملی؛

محمدهادی رشیدی اظهار کرد: کسب 6 مدال از مسابقات ووشو قهرمانی کشور در اسفند ماه سال گذشته که به دلیل برخورداری از جنبه انتخابی تیم ملی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود، آمادگی ووشوکاران قم را به خوبی نشان داد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در هر دو بخش مردان و بانوان و در هر دو قسمت تالو و ساندا در رقابت‌های قهرمانی کشور شاهد درخشش ووشوکاران قم بودیم و نمایندگان قم توانستند مجموعا 6 مدال ارزشمند مسابقات این دوره را به خود اختصاص بدهند و به اردوی تیم ملی راه یابند.

دبیر هیئت ووشو استان قم اضافه کرد: 3 مدال در بخش بانوان و 3 مدال نیز در قسمت آقایان نصیب هیئت ووشو استان قم از مسابقات ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی بود و بعد از اینکه نمایندگان قم در انتخابی درون اردویی تیم های ملی نوجوانان و  جوانان حضور یافتند حالا در رده بزرگسالان به میدان می‌روند.

وی یادآور شد: در رده سنی نوجوانان یک نماینده بسیار موفق داشتیم که توانست در وزن منهای 52 کیلوگرم خوش درخشیده و بدین ترتیب به عنوان نفر نخست این وزن جواز حضور در اردوی اصلی تیم ملی ووشو رده سنی جوانان کشورمان را به دست بیاورد.

رشیدی بیان کرد: این نماینده قم امیرحسین نصرتی است که در انتخابی درون اردویی تیم ملی ووشو رده سنی نوجوانان کشورمان در وزن منهای 52 کیلوگرم با شکست تمام حریفان در جایگاه نخست ایستاد در حالی که وی در مسابقات قهرمانی کشور مدال برنز گرفته بود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی فدراسیون ووشو برای برگزاری رقابت‌های انتخابی درون اردویی تیم ملی ووشو رده سنی بزرگسالان کشورمان، اضافه کرد: برای شناخت ترکیب تیم ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی 2015 ووشو جهان، از امروز ووشوکاران مدعی تیم ملی به مصاف هم می‌روند.

دبیر هیئت ووشو استان قم یادآور شد: رقابت‌های انتخابی تیم ملی ووشوی رده سنی بزرگسالان در بخش مردان به منظور حضور در مسابقات قهرمانی جهان از امروز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه رسما آغاز خواهد شد و 3 نماینده از قم نیز به مصاف حریفان خواهند رفت.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی فدراسیون ووشو، این رقابت‌ها به مدت 2 روز به میزبانی آکادمی فدراسیون ووشو و در 2 بخش ساندا و تالوی مردان برگزار خواهد شد در حالی که در بخش ساندا 60 ورزشکار در 10 وزن رقابت خواهند کرد و در نهایت 2 نفر در هر وزن باقی خواهند ماند.

رشیدی خاطرنشان کرد: همچنین در بخش تالو 20 ووشوکار حضور دارند و به رقابت با یکدیگر می‌پردازند تا نفرات برتر جواز حضور در اردوهای تیم ملی را کسب کنند، ضمن اینکه رقابت‌های بخش بانوان نیز در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری انجام می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه رقابت‌های ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان، آبان ماه به میزبانی جاکارتا اندونزی برگزار می‌شود، اظهار کرد: اردوهای آماده سازی تیم ملی ووشوی ایران از مردادماه آغاز خواهد شد تا ووشوکاران خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان آماده کنند.

آدرس کوتاه :