جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

رقابت کشتی‌گیران قم در جشنواره کشتی پهلوانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت کشتی‌گیران قم در جشنواره کشتی پهلوانی کشور


کشتی‌گیران قم در تلاش برای کسب عناوین برتر مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی کشور با حریفان شرکت کننده در این پیکارها به رقابت می‌پردازند.

روزهای پایانی هفته جاری؛

در شرایطی که با برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی کشورمان قرار است مسابقات مهم کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی کشور در رده‌های سنی مختلف بعد از ماه مبارک رمضان طبق تقویم سال 1394 این فدراسیون برگزار شود اما مسابقات کشتی پهلوانی در ماه مبارک رمضان به انجام خواهد رسید.

برنامه و شرایط برگزاری رقابت‌های جشنواره کشتی پهلوانی کشور در حالی اعلام شد که یکی از هیئت‌های همواره آماده برای اعزام بهترین‌های خود به این رقابت‌ها، هیئت کشتی استان قم است و این اعزام برای روزهای یازدهم و دوازدهم تیر ماه صورت خواهد گرفت.

بر اساس برنامه ریزی فدراسیون کشتی، جشنواره کشتی پهلوانی قهرمانی کشور با عنوان یادواره پهلوان یزدی بزرگ، روز 11 تیرماه پس از افطار و بامداد روز 12 تیرماه در شهر یزد برگزار می‌شود و از قم نیز در دو رده سنی نوجوانان و جوانان به این مسابقات اعزام خواهند شد.

برنامه و شرایط برگزاری این رقابت‌ها در حالی مشخص شد که با توجه به شرایط سنی مسابقات نوجوانان، تنها کشتی‌گیران متولد یازدهم دی ماه سال 1376 تا دهم دی ماه سال 1378 مجاز به شرکت در این مسابقات هستند و کشتی‌گیران متولد یازدهم دی ماه سال 1378 تا دهم دی ماه سال 1379 که یک سال کوچک‌تر محسوب می‌شوند تنها با رضایت نامه محضری ولی و گواهی پزشکی می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

همچنین حداقل وزن کشتی گیر برای شرکت در این رقابت‌ها 55 کیلوگرم پیش‌بینی شده و با توجه به شرایط سنی مسابقات رده‌سنی جوانان تنها کشتی‌گیران متولد یازدهم دی ماه سال 1373 تا دهم دی ماه سال 1376 حق شرکت در این دوره از پیکارها را دارند، ضمن اینکه حداقل وزن کشتی‌گیر برای شرکت در رده سنی جوانان این دوره از رقابت‌ها 60 کیلوگرم است.

مدارک لازم برای شرکت در مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی نوجوانان و جوانان کشور شامل اصل شناسنامه و کارت ملی، گواهی تحصیلی صرفا برای کشتی گیران رده سنی نوجوانان، بیمه ورزشی سال 1394 و معرفی نامه هیئت کشتی استان متعلق به هر کشتی‌گیر است.

در پایان این مسابقات به نفرات اول تا سوم حکم قهرمانی اهداء خواهد شد و با معرفی فنی‌ترین کشتی‌گیر هر یک از رده‌ها برابر جدول مسابقات، مربی نمونه توسط کمیته مربیان، ورزشکار نمونه از نظر اخلاق توسط کمیته ورزشکاران و کمیته اخلاق و امور انضباطی و داور نمونه مسابقات توسط هیئت ارزیابی داوران قدردانی می‌شود.

این در حالی است که میزبان مسابقات می‌تواند دو تیم کامل در هر رده سنی معرفی کند اما سایر استان‌ها یک تیم کامل در هر رده سنی خواهند داشت و هر استان به ازای هر پنج کشتی‌گیر می‌تواند یک مربی معرفی کند و یک سرپرست نیز امکان همراهی تیم‌ها را دارد.

آدرس کوتاه :