جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

رقابت کشتی‌گیران قم در مسابقات انتخابی آزاد و فرنگی بزرگسالان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت کشتی‌گیران قم در مسابقات انتخابی آزاد و فرنگی بزرگسالان


رئیس هیئت کشتی استان قم از برنامه‌ریزی این هیئت برای برگزاری رقابت‌های انتخابی کشتی آزاد و فرنگی رده سنی بزرگسالان قم خبر داد.

رئیس هیئت کشتی استان قم خبر داد

 • محسن حلوایی امروز در قم، اظهار کرد: بعد از پایان رقابت‌های کشتی فرنگی و آزاد رده سنی بزرگسالان قهرمانی جهان که به میزبانی کشور آمریکا به انجام رسید اکنون کشتی‌گیران کشورمان آرام آرام آماده رقابت‌های قهرمانی کشور می‌شوند.

  وی ادامه داد: در واقع در تقویم سالیانه فدراسیون کشتی هر ساله رقابت‌های کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی رده سنی بزرگسالان کشور در فصل پائیز برگزار می‌شود تا با شناخت برترین‌ها، اردونشین‌های تیم‌های هر دو رشته مشخص شوند و کارهای مقدماتی برای حضور موفق در مسابقات برون‌مرزی صورت بگیرد.

  رئیس هیئت کشتی استان قم بیان کرد: سالی که در پیش داریم برای تمام رشته‌های ورزشی از جمله کشتی بسیار مهم و حیاتی است، زیرا رویداد بسیار مهم و سرنوشت‌سازی همچون المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل پیش‌روی ورزش کشورمان قرار دارد.

  وی تاکید کرد: طبیعی است که مسئولان و مردم کشورمان به رشته کشتی و قهرمانان آن به عنوان یکی از مهمترین ابزار برای کسب افتخار و مدال از رقابت‌های المپیک نگاه می‌کنند، بنابراین باید از هم‌اکنون بهترین شرایط را برای آماده‌سازی تیم‌های ملی هر دو رشته آزاد و فرنگی کشتی کشورمان در نظر گرفت.

  حلوایی در ادامه از برنامه‌ریزی این هیئت ورزشی برای برگزاری رقابت‌های کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی و انتخابی استان قم خبر داد و بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته بین بخش‌های مختلف هیئت کشتی، خانه کشتی فجر مجموعه ورزشی جواد الائمه منطقه نیروگاه میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده دارد.

  وی با تاکید بر اینکه از تمام باشگاه‌ها برای حضور قهرمانان و چهره‌های مستعد آنها در مسابقات انتخابی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قم دعوت کرده‌ایم، عنوان کرد: رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی انتخابی بزرگسالان استان به منظور شناخت برترین‌ها برای حضور پرقدرت در پیکارهای قهرمانی کشور برگزار خواهد شد.

  رئیس هیئت کشتی استان قم بیان کرد: با تلاش همکارانم در هیئت کشتی مقدمات برگزاری این رقابت‌ها در نظر گرفته شده و مسابقات قهرمانی بزرگسالان استان روز نهم مهرماه با عنوان یادواره زنده‌یاد عباس بیطرفان به میزبانی خانه کشتی قم به انجام خواهد رسید.

  وی یاد آور شد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته از سوی کادر اجرایی هیئت کشتی قم و همچنین اطلاع رسانی انجام شده به تمامی کشتی‌گیران، این دوره از مسابقات در رشته کشتی فرنگی در اوزان 59، 66، 71، 75، 80، 85، 98 و 130 کیلوگرم برگزار می‌شود.

  حلوایی ابراز کرد: همچنین کشتی‌گیران آزادکار در تلاش برای به دست آوردن عناوین برتر و عضویت در ترکیب تیم منتخب هیئت کشتی قم در اوزان 57، 61، 65، 70، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی و انتخابی قم با یکدیگر سرشاخ می‌شوند.

  وی افزود: با توجه به اطلاع‌رسانی به انجام رسیده از سوی کمیته برگزار کننده مسابقات هیئت کشتی قم، وزن کشی کشتی آزاد روز چهارشنبه هشتم مهرماه از ساعت 18 و کشتی فرنگی از ساعت 19 همان‌روز به میزبانی خانه کشتی فجر مجموعه ورزشی شهدای نیروگاه انجام خواهد شد.

  رئیس هیئت کشتی استان قم در پایان اظهار کرد: وزن‌کشی رقابت‌های هر دو رشته کشتی آزاد و فرنگی با دو کیلوگرم ارفاق وزن انجام می‌شود و زمان شروع این دوره از مسابقات همزمان روز پنجشنبه نهم مهرماه از ساعت 9 صبح در خانه کشتی پیش‌بینی شده است./ فارس
آدرس کوتاه :