جهش تولید | جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

رقابت گلف‌بازان قم برای کسب سهمیه آسیایی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت گلف‌بازان قم برای کسب سهمیه آسیایی


گلف‌‌بازان قم برای حضور در رقابت‌های گلف قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی و کسب سهمیه آسیایی با حریفان خود به رقابت می‌پردازند.

اواسط مرداد ماه صورت می‌گیرد

مسابقات گلف قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون گلف با دعوت از چهره‌های مطرح تمامی استان‌ها به منظور شناخت ترکیب تیم ملی اعزامی به رقابت‌های 2015 گلف قهرمانی آسیا برگزار می‌شود.

مسابقات گلف قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در هر دو بخش مردان و بانوان برنامه‌ریزی شده است و بر همین اساس هیئت گلف استان قم اقدام به برگزاری رقابت‌های استانی این رشته کرد تا برترین‌ها برای اعزام به پیکارهای قهرمانی کشور انتخاب شوند.

مسابقات گلف قهرمانی کشور مردان و زنان انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی است، در حالی که با برنامه‌ریزی فدراسیون گلف میزبانی این رقابت‌ها در اواسط مرداد ماه سال جاری به تهران و زمین‌های گلف مجموعه انقلاب واگذار شده است.

بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون گلف، مسابقات بخش بانوان در رده سنی بزرگسالان و مسابقات بخش مردان در دو رده بزرگسالان و زیر 16 سال برگزار می‌شود و نفرات برتر این مسابقات به اردوی تیم‌های ملی گلف مردان و زنان کشورمان اعزامی به رقابت‌های آسیایی راه پیدا می‌کنند.

در شرایطی که مسابقات گلف 2015 قهرمانی آسیا مهر ماه سال جاری به میزبانی کشور هنگ‌کنگ برگزار می‌شود، رقابت‌های گلف قهرمانی قم در زمین‌های گلف بوستان تفریحی ورزشی الغدیر قم به انجام رسید و برترین‌های آن با پایان رقابت مدعیان مشخص شد.

این در حالی است که ورزشکاران عضو هیئت گلف استان قم در رشته‌های مینی‌گلف، گلف و وودبال فعالیت پویا و مستمری دارند و نیروی انسانی این سه رشته با توجه به برنامه‌های آموزشی برگزار شده در سطح قم سهم عمده‌ای در افزایش جمعیت ورزشکاران سازمان یافته ورزش قم دارد.

هیئت گلف استان قم برگزاری رقابت‌های استانی را به عنوان فرصتی برای شناسایی استعدادهای گلف و مینی‌گلف قم و همچنین انتخاب نفرات آماده به منظور اعزام به رقابت‌های کشوری در نظر گرفت تا یک تیم قوی و منسجم به نمایندگی از قم راهی این پیکارها شود.

از جمله اتفاقات مثبتی که در گلف قم رخ داده این است که برای توسعه گلف در قم، ارتباط نزدیکی با آموزش و پرورش برقرار شده و حتی واحد درسی رشته گلف ویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی در دانشگاه‌های قم در حال تدریس است و رقابت‌های دانش‌آموزی و دانشجویی در مدارس و دانشگاه‌های قم برگزار می‌شود تا این رشته بیشتر در قم گسترش بیشتری داشته باشد.

برگزاری مسابقات استانی به صورت منظم نیز از جمله کارهای مثبت هیئت گلف قم به شمار می‌رود به طوری که هیئت گلف در ماه رمضان نیز برنامه‌ریزی برگزاری رقابت‌های مینی‌گلف و گلف قهرمانی قم را انجام داد و بر اساس برنامه ابتدا مسابقات مینی‌گلف به انجام رسید و سپس رقابت‌های گلف مردان استان قم برگزار شد.

با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط هیئت گلف قم، برای برگزاری رقابت‌های رشته مینی‌گلف قهرمانی مردان و بانوان قم، آکادمی گلف مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم در نظر گرفته شده و مسابقات رشته گلف نیز در بوستان تفریحی ورزشی الغدیر برگزار می‌شود.

// فارس

آدرس کوتاه :