رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

رقابت 41 تیم باشگاهی قم در لیگ‌های کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت 41 تیم باشگاهی قم در لیگ‌های کشور


رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم گفت: ورزش قم در 6 ماه نخست سال جاری رشد قابل توجهی در کسب مدال، اعزام‌ها، تیم‌های حاضر در لیگ و تعداد ملی‌پوش داشته است.

رئیس گروه ورزش قهرمانی استان قم خبر داد

 

حمید نریمان امروز در قم، اظهار کرد: در سال منتهی به بازی‌های المپیک 2016 برزیل قرار داریم و چنانچه بیش از شرایط فعلی مورد حمایت و توجه مسئولان استان قم قرار بگیریم، حتما در این رخداد بزرگ سال آینده نماینده خواهیم داشت.

وی ادامه داد: ورزش قم سرشار از استعداد برای حضور در عرصه قهرمانی و حرفه‌ای است،‌ ما مربیان بادانش و تحصیل‌کرده‌ای داریم که باید قدر آنها را بدانیم، امکانات و فضاهای ورزشی پیشرفت خوبی داشته ولی از نظر مالی هنوز نیازمند پشتیبانی بیشتر هستیم.

رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: شاهد افزایش تعداد ورزشکاران ملی‌پوش در تیم‌های ملی هستیم، مدال‌های کسب شده از میادین داخلی و برون‌مرزی افزایش یافته و به عنوان یک استان و یک شهرستان بیش از 60 تیم در لیگ‌های ورزش کشور داریم، این توانمندی و ظرفیت غنی ورزش قم را نشان می‌دهد که باید از آن به خوبی بهره‌برداری کنیم.

وی در ادامه به ارائه آماری از وضعیت ورزش قم در ماه‌های سپری شده از سال جاری پرداخت و افزود: در بخش مدال‌های کسب شده خوشبختانه در ماه‌های فروردین تا شهریور 46 مدال از مسابقات بین‌المللی با همت و تعصب قهرمانان رشته‌های مختلف، نصیب ورزش قم شده است.

نریمان با بیان اینکه تلاش برای افزایش آمار ورزشکاران سازمان یافته یکی از مهمترین اولویت‌های این اداره کل محسوب می‌شود، افزود: ما در حال حاضر 26 هزار و 500 ورزشکار سازمان یافته داریم که نامشان از فروردین تا پایان شهریور ماه توسط هیئت پزشکی ورزشی قم به ثبت رسیده و برای آنها بیمه سال 94 صادر شده است.

وی یادآور شد: ورزش قم در سال قبل توانست تعداد 15 مدال از مسابقات آسیایی و هفت مدال از رقابت‌های جهانی کسب کند، همچنین تعداد 57 ورزشکار ملی در تیم‌های مختلف کشورمان داشت و یقینا تا پایان سال جاری از این نظر رشد خواهیم داشت.

رئیس گروه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان در ورزش قهرمانی و حرفه‌ای تیم‌داری نمی‌کند اما بین 50 تا 70 درصد هزینه اعزام تیم‌های هیئت‌های مختلف ورزشی قم به مسابقات قهرمانی کشور توسط این اداره کل تأمین می‌شود.

وی در ادامه به تعداد تیم‌های قمی حاضر در لیگ‌های حرفه‌ای ورزش کشور نیز اشاره کرد و افزود: از فروردین‌ تا پایان شهریور ماه سال جاری 41 تیم به نمایندگی از ورزش قم در لیگ‌های آزاد ورزش کشور حضور یافته‌اند در حالی که بیشتر لیگ‌های ورزش کشور در نیمه دوم سال گنجانده شده و قطعا این آمار افزایش می‌یابد./ فارس

آدرس کوتاه :