رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

رقابت 5 کشتی‌گیر قم برای کسب مجوز اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت 5 کشتی‌گیر قم برای کسب مجوز اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا


کشتی‌گیران قم این هفته تلاش خود را برای به دست آوردن دوبنده تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز می‌کنند.

هفته جاری؛

بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان قرار است، رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی در این رده سنی روزهای پایانی هفته جاری برگزار شود.

رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی رده سنی نوجوانان در حالی از روز پنجشنبه هفته جاری رسما در تهران آغاز می‌شود که در بین اسامی نفرات واجد شرایط شرکت در این رقابت‌ها نام 5 تن از استعدادهای آینده‌دار کشتی استان قم نیز به چشم می‌خورد.

اسامی نفرات واجد شرایط برای شرکت در رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی نوجوانان در حالی اعلام شد که از استان قم 5 فرنگی‌کار در اوزان 42، 46، 54 و 76 کیلوگرم مجوز حضور در این انتخابی را به دست آورده‌اند و برای کسب مجوز همراهی تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا تلاش می‌کنند.

رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان در حالی روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت ماه در خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار می‌شود که 2 فرنگی‌کار قم در وزن 42 کیلوگرم و 3 فرنگی‌کار دیگر قم در 3 وزن دیگر عضو تیم ملی هستند.

این در حالی است که اسامی نفرات مجاز به حضور در رقابت‌های انتخابی تیم ملی بر اساس فرآیند انتخاب تیم‌های ملی کشتی و مبنای مسابقات قهرمانی کشور و رقابت‌های عمومی کشور یعنی هر کدام 4 نفر برتر در هر وزن، و مابقی نفرات طبق فرآیند و مصوبات شورای فنی اعلام شده است.

بر این اساس در رشته کشتی فرنگی و در وزن 42 کیلوگرم علیرضا نجاتی و مهدی قربانی به نمایندگی از هیئت کشتی استان قم حضور دارند در حالی که شاخص‌ترین کشتی‌گیر در این وزن علیرضا نجاتی است که سابقه کسب مدال برنز و مقام سوم مسابقات سال 2014 نوجوانان جهان را در کارنامه دارد.

رقبای نمایندگان قم در این وزن پویا دادمرز، امید آرامی، اصغر ارجمند، محمد عطایی، محمد حسین‌وند، امید علیایی و وحید  هیکی هستند و بیشترین شانس برای علیرضا نجاتی متصور می‌شود زیرا وی به تازگی از رقابت‌های بین‌المللی جام فدراسیون آذربایجان نیز مدال برنز گرفته است.

در وزن 46 کیلوگرم محمدجواد رضایی به نمایندگی از هیئت کشتی استان قم حضور دارد در شرایطی که پویا ناصر‌پور، مهدی محسنی‌نژاد، برهان سخنی‌سامله، جواد فراز فاروجی، مصطفی کلاوی، میثم رضایی‌نژاد، فرزاد غیبی، اصغر حسین‌وند و رضا مایلی دیگر اعضای حاضر در این وزن محسوب می‌شوند.

در وزن 54 کیلوگرم رضا کبیری، حسین محمودی، حسن دادخدازاده، محمد غلامی، حسین مباشرامینی، محمد ثابت‌مقدم، رضا جمالی‌منش و علی شاه‌قله مدعی به دست آوردن دوبنده تیم ملی هستند در حالی که شاه‌قلعه نماینده قم در این وزن به شمار می‌رود.

در وزن 76کیلوگرم محمدرضا رضایی به عنوان نماینده قم و دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در سال 1393 در این وزن حضور می‌یابد و برای اینکه عضو تیم ملی شود باید تمام حریفان خود را از پیش‌رو بردارد.

آدرس کوتاه :