رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

رقبای تکواندوکار قم در راه مسابقات جهانی مشخص شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقبای تکواندوکار قم در راه مسابقات جهانی مشخص شدند


رئیس هیئت تکواندو استان قم از مشخص شدن رقبای تکواندوکار قم برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی رده سنی نونهالان جهان خبر داد.

رئیس هیئت تکواندو قم:

محمد جمشیدی امروز در قم اظهار کرد: بعد از موفقیت تکواندوکاران قم در مسابقات انتخابی تیم‌ ملی نونهالان کشورمان خوشبختانه اکنون تکواندوکار وزن دهم قم در رده سنی نونهالان برای حضور در تیم ملی انتخاب شده است.

وی ادامه داد: در رده سنی نونهالان دو تکواندوکار از قم به اردوی تیم ملی ایران دعوت شده‌اند، ضمن اینکه در رده سنی بزرگسالان یک نماینده داریم و در رده سنی نوجوانان نیز یک نماینده قم همراه با تیم ملی اعزامی به رقابت‌های قهرمانی جهان فروردین ماه در چین تایپه عنوان نایب قهرمانی قاره کهن سال جاری را کسب کرد.

رئیس هیئت تکواندو استان قم افزود: با پایان مسابقات تکواندو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی که برای شناخت تیم ملی تکواندو نونهالان پسر کشورمان به منظور اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان به انجام رسید، تعداد 30 تکواندوکار جواز حضور در اردوی این تیم را بدست آوردند.

وی یادآور شد: این در حالی است که بر اساس زمان‌بندی انجام شده از سوی فدراسیون جهانی، دومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان جهان شهریور ماه سال جاری به مدت دو روز به میزبانی کشور کره جنوبی مهد تکواندو جهان برگزار می‌شود.

جمشیدی اضافه کرد: بر همین اساس مسابقات تکواندو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی تکواندو رده سنی نونهالان پسر کشورمان به مدت دو روز به میزبانی بروجرد برگزار شد و در پایان برترین‌های اوزان 10 گانه جواز حضور در اردوهای تیم ملی نونهالان را به دست آوردند.

وی در ادامه با اشاره به رقابت‌های تکواندو انتخابی تیم ملی نونهالان بیان کرد: این انتخابی در اوزان منهای 33، 37، 41، 45، 49، 53، 57، 61، 65 و به اضافه 65 کیلوگرم به انجام رسید و تکواندوکار قم یعنی حسین آقامحمدی در وزن به اضافه 65 کیلوگرم به تیم ملی راه یافت.

رئیس هیئت تکواندو استان قم با اشاره به اسامی تکواندوکاران راه یافته به اردوی تیم ملی تکواندو نونهالان کشورمان در وزن دهم عنوان کرد: در وزن دهم نیما مهرعلی از تهران و سید حسین حسین‌زاده از مازندران رقبای حسین آقامحمدی نماینده هیئت تکواندو استان قم هستند.

وی با اشاره به کسب مدال برنز وزن دهم مسابقات نونهالان کشور توسط حسین آقامحمدی، بیان کرد: در این وزن حسین آقامحمدی به نمایندگی از هیئت تکواندو استان قم حضور داشت که مبارزات زیبایی از خود به نمایش گذاشت و در حالی که این شانس را داشت که به دیدار نهایی برسد اما به بازی رده‌بندی رفت.

جمشیدی افزود: در رتبه‌بندی نهایی وزن به اضافه 65 کیلوگرم رقابت‌های تکواندو نونهالان قهرمانی کشور در بروجرد، نیما مهرعلی از تیم هیئت تکواندو استان تهران به مقام قهرمانی دست یافت و سیدحسین حسین زاده ساداتی از تیم هیئت تکواندو مازندران در جایگاه دوم قرار گرفت و رتبه سوم نصیب نماینده قم شد.

وی در پایان اظهار کرد: نخستین مرحله اردوی تیم ملی تکواندوی نونهالان پسر در زمانی که فدراسیون به زودی اعلام می‌کند به میزبانی خانه تکواندو تهران برگزار می‌شود تا نفرات مورد نظر کادر فنی تیم ملی برای مسابقات جهانی 2015 به آمادگی مطلوب دست یابند.

// فارس

آدرس کوتاه :