جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

روایتگری انقلاب باید با استفاده از ابزارهای نوین صورت گیرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

روایتگری انقلاب باید با استفاده از ابزارهای نوین صورت گیرد


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم،گفت: روایتگری انقلاب اسلامی باید با استفاده از ابزارهای نوین صورت گیرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری قم؛

معصومه ظهیری در جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت دهه فجر قم با اشاره به قدرت تاثیر پذیری ساخت فیلم برای انتقال مفاهیم و ارزش های انقلاب اسلامی به نسل جدید،تصریح کرد: بدون شک ساخت یک مستند 10 دقیقه ای پیرامون انقلاب تاثیر زیادی بر روی مخاطب می گذارد.

وی با اشاره به نقش ابزارهای نوین ارتباطی بویژه اینترنت و فضای مجازی برای رساندن پیام و آرمان های انقلاب به نسل جدید،تصریح کرد: باید حضور پر رنگ تری را برای تحقق این امر در فضای مجازی داشت.

وی افزود: هم اکنون در بحث توهین نشریه فرانسوی به پیامبر(ص) سایت های بسیاری با نماد القاعده و داعش به محکومیت این کار پرداخته اند که با توجه به تصورات بد افکار عمومی نسبت به این گروه ها،آن احساس لازم را برای محکوم نمودن این اقدام در مخاطب بوجود نمی آورد لذا حضور در فضای مجازی می تواند این حس را در مخاطبان ایجاد کند.

مسوول کمیته زنان و خانواده ستاد بزرگداشت دهه فجر قم همچنین با اشاره به اهمیت بحث زن و خانواده و تمرکز دشمن روی این موضوع تصریح کرد: در حال حاضر زن و خانواده پاشنه آشیل دشمن محسوب می شود، و دشمن تلاش دارد با آسیب وارد کردن به آن بویژه از طریق برنامه های ماهواره ای آسیب های جدی را به جامعه اسلامی وارد کند.

وی با تاکید بر کار و اقدامات بیشتر در حوزه زن و خانواده خاطر نشان کرد: استفاده از نقطه نظرهای کارشناسان متخصص در این زمینه ضروری است.

این عضو ستاد هماهنگی بزرگداشت دهه فجر قم همچنین با اشاره به تدارک بیش از 500 برنامه با موضوع زن و خخانواده برای ایام الله دهه مبارک فجر،تصریح کرد: این مراسم ها علاوه بر استانداری و چند بوستان مختص بانوان قم در همه دانشگاه ها،دبیرستان ها و پایگاه ها و حوزه های بسیج برگزار می شود.

ظهیری با اشاره به هم افزایی های صورت گرفته با ارگان ها و نهادهای مختلف برای تامین برخی از اقلام مورد نیاز، تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم توزیع بخشی از کتاب ها با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی را بر عهده گرفته است.

وی با اشاره به فراهم نمودن زمینه برای بر پایی نمایشگاه های سیار در دبیرستان های استان با موضوع حجاب و عفاف،افزود: در بخش حوزه های علمیه خواهران نیز کار اعزام مبلغ از طریق جامعه الزهرا(س) و دفتر تبلیغات اسلامی انجام، و همچنین مراسم های متمرکزی ویژه بانوان در جامعه المصطفی(ص) برگزار می شود./خبرگزاری ایرنا

آدرس کوتاه :