رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

روایتی از درخواست آیت‌الله فاضل لنکرانی از رهبری / توصیه‌های آیت‌الله فاضل به فرزند پزشکش - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


فرزند آیت‌الله فاضل لنکرانی گفت: در سفر رهبری به قم آیت‌الله فاضل به دلیل اینکه نسبت به مردم دلسوز بود از ایشان درخواست کردند که یک بخش آنژیوگرافی در استان قم راه‌اندازی شود که پس از آن در یکی از بیمارستان‌های قم این بخش راه‌اندازی شد.

محمدتقی موحدی لنکرانی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

محمدتقی موحدی لنکرانی با اشاره به نحوه نظارت آیت‌الله فاضل لنکرانی بر تعلیم و تربیت فرزندانش اظهار کرد: پدرم بر رفتار، تحصیل و پرورش فرزندانش بسیار تأکید داشت و همین رفتار و برخورد و نظارت خوب ایشان بود که موجب شد من امروز به عنوان پزشک نمونه معرفی شوم.

وی بیان کرد: به عنوان پزشک عمومی 15 سال است که در سازمان تأمین اجتماعی استان قم مشغول به فعالیت هستم و طی این مدت چهار  سال به عنوان رئیس کلینیک 22 بهمن قم و یک سال نیز به عنوان مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان مسئولیت داشتم.

پزشک نمونه استان قم افزود: مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی بر تکریم بیماران بسیار تاکید داشت و زمانی که مراسم زیارت عاشورا را در درمانگاه 22 بهمن بنا نهادم ایشان به من گفت که اگر لحظه‌ای از خدمت به مردم به دلیل زیارت عاشورا کم شود این زیارت اصلاً ارزشی ندارد.

موحدی‌لنکرانی از دلایل انتخاب خودش به عنوان پزشک نمونه استان را تکریم بیماران اعلام کرد و گفت: همواره سعی می‌کنم تا بیمار ناراضی از مطب من خارج نشود و تا زمانی که همه بیماران مراجعه ‌کننده را ویزیت نکنم، دست از کار نمی‌کشم.

وی به خاطره‌ای از نخستین سفر مقام معظم رهبری به قم اشاره کرد و گفت: در سفر مقام معظم رهبری به قم آیت‌الله فاضل به دلیل اینکه نسبت به مردم دلسوز بود و دوست داشت برای شهر قم کاری انجام شود از ایشان درخواست کردند که یک بخش آنژیوگرافی در استان قم راه‌اندازی شود که پس از آن در یکی از بیمارستان‌های قم این بخش راه‌اندازی شد.

فرزند آیت الله فاضل لنکرانی عنوان کرد: مرحوم پدرم احترام خاصی برای پزشکان قائل بود و پزشکانی که برای مراجعه خدمت ایشان می‌رسیدند هر نکته پزشکی که می‌گفتند بدون چون و چرا قبول می‌کرد، زیرا معتقد بود پزشک امین بیمار بوده و هرچه می‌گوید به صلاح بیمار است.

وی بیان کرد: متأسفانه در دوران ریاست من بر مدیریت درمان تأمین اجتماعی قم مانند جزیره‌ای شده بود که نمی‌توانست هیچ ارتباطی به دستور استاندار وقت با ارگان‌های دولتی داشته باشد و تمام کارهای این بخش در استان مختل شده بود.

موحدی لنکرانی گفت: آیت‌الله فاضل لنکرانی تأکید بسیاری بر انطباق مسائل پزشکی با مسائل اسلامی داشت و بسیار پیگیر بود که اخلاق اسلامی در بیمارستان‌ها رعایت شود بر همین اساس اخیراً جلسات متعددی با مرکز فقهی ائمه اطهار داشته‌ایم و قرار است، برنامه‌ای برای فقه پزشکی طراحی شود تا پزشکان عمومی و متخصص کشور بتوانند بانک اطلاعاتی جامعی برای امور پزشکی خود داشته باشند.

آدرس کوتاه :