رونق تولید ملی | جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸

روز شمار انقلاب -13آذر

 

  •  13 آذرماه 74

سفر دوم آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به قم
این سفر درآستانه‌ ولادت‌ حضرت‌ علی‌(ع‌) انجام شد و تا 16/9/74 طول کشید. آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌‌ پس‌ از ورود به‌ شهر قم‌ به‌ زیارت‌ حضرت‌ معصومه‌(س‌) رفت و در کنار ضریح‌ آن‌ حضرت‌ نماز گزارد.
ایشان پس از زیارت، درجمع‌ علماء و مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ در مسجد طباطبایی‌- کنار حرم‌ مطهر- حضور یافت. در این‌ دیدار آیت‌الله‌ مشکینی‌ امام‌ جمعه‌ قم‌ و رئیس‌ مجلس‌ خبرگان‌ از طرف‌ مردم‌ قم‌ و طبقات‌ مختلف‌ علمی‌، فرهنگی‌ و اجتماعی‌ این‌ شهر به‌ رهبر انقلاب‌ خیر مقدم‌ گفت. دیدار با اعضای‌ جامعه‌ی مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم، سخنرانی درجمع مردم درحرم حضرت معصومه(س) و دیدار با جمعی ازخانواده‌ های‌ شهدای‌ شهرستان‌ قم از برنامه های ابتدایی سفر دوم ایشان بود. آیت الله خامنه ای در دیدار اعضای‌ شورای‌ عالی‌ حوزه‌ علمیه‌ قم بر لزوم‌ اهتمام‌ به‌ اصلاح‌ نظام‌ آموزشی‌ حوزه‌های‌ علمیه تأکید کرد.
سفر دوم آیت الله خامنه ای به قم با مراسم‌ عمامه‌گذاری‌ جمعی‌ از طلاب‌ ایرانی‌ و غیر ایرانی‌ حوزه‌ علمیه‌ قم همراه شد. در این‌ مراسم‌۱۲۰ تن‌ از طلاب‌ ایرانی‌ و غیر ایرانی‌ شرکت کرددند. وی در این سفر دیدار جداگانه ای نیز با جمع‌ زیادی‌ از بانوان‌ طلبه‌، مربی‌ و مبلغ‌ اسلامی داشت و در آن عروج‌ شخصیت‌ حقیقی‌ زن‌ را در پایبندی‌ به‌ ارزش های‌ معنوی‌ دانست.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.