جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

روند صدور مجوز تاسیس واحدهای تولیدی در استان قم تسهیل شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

روند صدور مجوز تاسیس واحدهای تولیدی در استان قم تسهیل شود


استاندار قم گفت: ساز و کار اداری طولانی در ادارات استان قم وجود دارد که سبب کاهش ایجاد بخش‌های تولیدی در استان قم شده است و مسئولان مرتبط در استان باید صدور مجوز واحدهای تولیدی را تسهیل کنند.

صالحی منش خبر داد؛

استاندار قم گفت: ساز و کار اداری طولانی در ادارات استان قم وجود دارد که سبب کاهش ایجاد بخش‌های تولیدی در استان قم شده است و مسئولان مرتبط در استان باید صدور مجوز واحدهای تولیدی را تسهیل کنند.

محمد صادق صالحی منش صبح امروز در جلسه شورای اداری استان قم که در تالار معصومیه استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه جلسات شورای اداری نیاز به خروجی دارد و فقط با حرف زدن نمی توان به نتیجه ای رسید اظهار داشت: پیشنهاد سردار مهدوی نژاد در خصوص برگزاری این جلسه را استقبال کرده ام و امیدوارم این طرح‌ها اجرایی شود.

استاندار قم با بیان اینکه امام علی (ع) بعد از سال ها خانه نشینی فرمودند اگر حضور مردم نبود که رهبری شما را به عهده بگیرم به همان کارهای خود در کشاورزی می پرداختم افزود: همه هدف نظام جمهوری اسلامی و با توجه به کلام امام خمینی(ره) این بود که با پشتوانه مردم دولت تشکیل شود.

وی با اشاه به هدف هایی که امام خمینی(ره) در حکومت داشته اند گفت: هدف ایشان همان هدف ائمه معصوم (ع) بوده است و در 10 سال دوران حکومت امام خمینی (ره) بهترین تمدن سازی در اسلام شکل گرفت و امروز با حضور مقام معظم رهبری که ادامه دهنده این راه هستند به معنای واقعی کلمه به دنبال اجرای عدالت اجتماعی هستیم.

صالحی منش با اشاره به اینکه استکبار ستیزی به معنای واقعی کلمه ادامه دارد افزود: برای این ظلم ستیزی باید به دنبال ایجاد زیر ساخت ها باشیم تا به این اهداف برسیم.

استاندار قم با تاکید بر اینکه اعضا شورای اداری در همه مسائل استان مسئول هستند تصریح کرد: در مورد مسئله اشتغال، جوانان،دانش جویان، آموزش و پرورش ، حوزه علمیه قم و سایر بخش ها مسئول هستیم.

وی با بیان اینکه رهبری همه را به سبک زندگی اسلامی تشویق می‌کنند افزود: این سبک زندگی اسلامی به معنی بسیجی زندگی کردن و کار کردن به شیوه ائمه (ع) است.

صالحی منش با اشاره به اینکه باید با اجرای عدالت به حل مشکلات مردم کمک کنیم خاطرنشان کرد: در اجرای منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور زمینه اجرای عدالت را در استان خود ایجاد می‌کنیم.

استاندار قم با بیان اینکه با توجه به نام گذاری امسال توسط رهبری چهار کارگروه اقتصاد مقاومتی در استان قم تشکیل شده است گفت: در جلسات بعدی تصمیم گیری می‌کنیم سپاه و بسیج نیز در این جلسات شرکت داشته باشد و با توجه به اصل 44 قانون اساسی که همه آحاد ملت در زمینه کار اقتصادی باید نقش داشته باشند به این سمت حرکت می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز کشور ما با تمهیداتی که در قانون اساسی شده است شاهد زندگی پاک رده های بالای اجرایی چون رهبر معظم انقلاب یا امام خمینی(ره) است خاطرنشان کرد: سپاه امروز به دنبال تسریع فرایندهاست و در استان قم مسئولان باید در تایید فعالیت‌ها تسریع داشته باشند و صدور مجوزها راحت تر انجام شود.

صالحی‌منش با بیان اینکه به راحتی می‌توان با صدور مجوزها به اشتغال کمک کرد، افزود: ساز و کار اداری دست و پاگیری در ادارات قم وجود دارد که جلو کار را گرفته است و نباید سنگ اندازی در کارها انجام شود.

آدرس کوتاه :