جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

رونق ورزش صبحگاهی در بوستان‌ها و مراکز تفریحی قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رونق ورزش صبحگاهی در بوستان‌ها و مراکز تفریحی قم


رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم از اجرای برنامه‌ ورزش صبحگاهی در بوستان و مراکز تفریحی ورزشی شهر مقدس قم خبر داد.

رئیس گروه ورزش همگانی استان قم خبر داد

اسماعیل زند امروز اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط این هیئت و مساعدتی که بخش‌های مختلف از جمله شهرداری قم و اداره کل ورزش و جوانان داشته‌اند هم اکنون پایگاه‌های ورزشی صبحگاهی در قم مستقر و فعال هستند.

وی ادامه داد: ورزش امروز یکی از ضرورت‌های زندگی تمام افراد جامعه است و ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا به شیوه‌های مختلف زمینه حضور مردم و شهروندان قمی را در فعالیت‌های همگانی ورزشی ایجاد کنیم و گامی در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه برداریم.

رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: برگزاری فعالیت‌های ورزشی به بهانه‌های مختلف موجب شده تا علاقمندی مردم به ورزش همگانی افزایش یابد، ما صبح‌ها، عصر‌ها و حتی بعضی اوقات شب‌ها برای حضور مردم در فعالیت‌های ورزشی برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی ابراز کرد: چندین بوستان و فضای تفریحی سطح شهر از فروردین‌ماه امسال با نصب پلاکارد و بنرهای مختلف برای برپایی ورزش صبحگاهی اطلاع‌رسانی شده‌اند و مربیان مجرب ورزشی با حضور جمع زیادی از علاقمندان به ورزش، این پایگاه‌ها را رونق داده‌اند.

زند با دعوت از عموم مردم و شهروندان قمی برای حضور در برنامه‌های ورزش صبحگاهی تاکید کرد: فقط کافی است که عزیزان شهروند کمی زودتر به خواب شبانه بروند تا بتوانند صبح زود از خواب بیدار شده و با روحیه بالا و شادابی و نشاط ورزش صبحگاهی انجام بدهند تا یک روز موفق را برای خود رقم بزنند.

وی از برگزاری برنامه‌های متنوع دیگر برای ترغیب مردم به حضور در فعالیت‌های ورزش همگانی خبر داد و عنوان کرد: ما در دوچرخه‌سواری، دو همگانی و کوهروی نیز برنامه‌های متنوعی در دست اقدام و برنامه‌ریزی داریم تا مردم به ورزش گرایش پیدا کنند.

رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم ابراز کرد: از اینکه استقبال و حضور کم نظیر مردم قم در همایش‌های پیاده روی خانوادگی این استان را می‌بینیم، بی‌نهایت خرسندیم زیرا این مهم نشان می‌دهد که تلاش‌های این اداره کل و دیگر بخش‌ها نظیر هیئت ورزش‌های همگانی و ارگان‌هایی نظیر شهرداری برای همگانی کردن ورزش در بین مردم موفقیت‌آمیز بوده است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که از تحقق آن خوشحالیم این است که مردم ورزش دوست به برنامه‌های این اداره کل و هیئت ورزش‌های همگانی کاملا اعتماد دارند و این اعتماد مردم بزرگ‌ترین سرمایه‌ای است که ما و سایر مسئولان را به تداوم چنین برنامه‌هایی امیدوار کرده است.

زند عنوان کرد: خوشحالیم از اینکه مردم ورزش دوست استان قم از برگزاری هر همایش پیاده‌روی خانوادگی این استان با روی باز استقبال کرده‌اند و با حضور پرتعداد، علاقمندی خود نسبت به ادامه یافتن این همایش‌ها را در شهر خود نشان داده‌اند.

وی با پراهمیت دانستن نقش ورزش در سلامت تمام افراد جامعه افزود: پایگاه‌های ورزش صبحگاهی در قم فعالیت چشمگیری دارند و در واقع باید گفت، همین که خانواده‌ها از ساعت خواب در آغازین ساعات روز چشم‌پوشی می‌کنند و در ساعات اولیه روز خود، حضور در یک محیط ورزشی را به خوابیدن و استراحت کردن ترجیح می‌دهند، نشان از نیاز مردم به ورزش و حضور در محیطی است که امکانات و شرایط ورزش کردن میسر باشد.

// فارس

آدرس کوتاه :