جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

رونمایی از 28 اثر عاشورایی استاد قدیریان در مسجد مقدس جمکران - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رونمایی از 28 اثر عاشورایی استاد قدیریان در مسجد مقدس جمکران


مدیر مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران گفت: نمایشگاه نقاشی «آسمان حسین (ع)» با موضوع آثار استاد قدیریان پیرامون موضوع عاشورا با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران افتتاح خواهد شد.

مدیر مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران خبر داد

 

به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مجید مطهری‌نژاد با اشاره به اینکه ارتقای دستاوردهای فرهنگی و پژوهشی، متناسب با جایگاه فرهنگی و اجتماعی مسجد مقدس جمکران از جمله ماموریت‌های تولیت این مکان مقدس است، اظهار کرد: قطعاً نباید این دستاوردها در یک فضای آرشیوی بماند بلکه باید بتواند مولد و همواره در حال رشد باشد.

وی ادامه داد: به همین دلیل در یکی از طرح‌ها، با بهره‌گیری از هنر اساتید و هنرمندان بزرگی چون استاد عبدالحمید قدیریان در عرصه هنر نقاشی، روند نویی را آغاز کرده‌ایم.

مدیر مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: استاد قدیریان از اساتید برجسته کشور هستند که در گروه هنر، رسانه و مهدویت و همچنین در گروه مطالعات قرآن، حدیث و ادیان حضور دائمی داشتند.

مطهری‌نژاد از برگزاری نمایشگاه نقاشی آسمان حسین (ع) در مسجد مقدس جمکران خبر داد و اضافه کرد: این استاد برجسته با یک نگاه مفهومی فضا و مسیر کربلا را با عنوان نمایشگاهی با همکاری معاونت فرهنگی، مدیریت روابط عمومی و مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران با نگاه «ما رایت الا جمیلا» به تصویر کشیده و آثار فاخری را در این زمینه خلق کرده ‌است.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه 28 اثر استاد قدیریان با موضوعات مفهومی پیرامون عاشورا رونمایی می‌شود، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه از روز چهارشنبه هفته جاری ساعت 10 صبح با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، معاونان و مدیران این مکان مقدس، استاد قدیریان و جمعی از اساتید و فضلای حوزوی و دانشگاهی و هنرمندان عرصه هنر دینی افتتاح خواهد شد.

مدیر مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه این نمایشگاه با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود، گفت: بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه، نشست علمی با موضوع هنر صالحین با حضور اساتید و هنرمندان عرصه هنر دینی برگزار می‌شود./ فارس

آدرس کوتاه :