سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

ریل‌گذاری شهرداری برای پیشرفت و آبادانی قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ریل‌گذاری شهرداری برای پیشرفت و آبادانی قم


شهردار قم با اشاره به اینکه برای پیشرفت،‌ عمران و آبادانی نیازمند ریل‌گذاری هستیم، گفت: ظرفیت‌های بسیاری در شهر قم وجود دارد و همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مرتضی سقاییان‌نژاد عصر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با اشاره به اینکه تقویت زیرساخت‌های قم امری مهم و ضروری است، بیان کرد: در حال حاضر شهرداری بدهی یک‌هزار و 200 میلیارد تومانی دارد و روزانه نیز به 560 میلیون تومان به این بدهی اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این بدهی به دلیل فروش اوراق مشارکت طرح‌های شهری است، بیان کرد: در نتیجه اجرای این طرح‌ها نظیر بلوار پیامبر اعظم ارزش افزوده‌ای حاصل شده است که حالت بالقوه دارد و باید این ارزش افزوده به حالت بالفعل درآمده و برای آن چارچوبی تهیه شود.

شهردار قم با بیان اینکه باید در خصوص توقف سود این بدهی‌ چاره‌اندیشی شود، گفت: شهرداری قم نیز 350 میلیارد تومان از دولت سود طلب‌کار است که در این خصوص نیز ضروری است اقدام لازم صورت گیرد تا مشکلات شهرداری قم در بخش بدهی برطرف شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در کنار برنامه‌ریزی برای برنامه‌های بلندمدت، اجرای برخی از پروژه‌ها در اولویت کار شهرداری قرار دارد، افزود: از جمله این پروژه‌ها توسعه فضای سبز است.

سقاییان‌نژاد با اشاره به اینکه برای پیشرفت،‌ عمران و آبادانی نیازمند ریل‌گذاری هستیم، گفت: ظرفیت‌های بسیاری در شهر قم وجود دارد و همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

// فارس

آدرس کوتاه :