رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

زائر حرم حضرت معصومه(س) هستم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رهبر ارامنه قبرس با حضور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: حضور ما در قم به عنوان زائر بانوی کرامت است و نه یک توریستی که برای بازدید از یک مکان قدیمی به قم می‌آید.

رهبر ارامنه قبرس:

 به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه(س) رهبر ارامنه قبرس در دیدار با رئیس حوزه تولیت آستان با ابراز خوشحالی از حضور در ایران اظهار کرد: پنجمین سفری است که به ایران می‌آیم که دفعات قبل یک بار به اصفهان، یکبار به تبریز و دوبار هم فقط در تهران حضور داشتم و برای نخستین بار است که به قم آمده‌ام.

وی سفر به قم را سفری مهم ارزیابی کرد و گفت: دو موضوع زیارت و مادری از موضوعات مهم برای همه ادیان است و اگر اسلام به موضوع زن و مادر تا این حد بها داده است سایر ادیان و به خصوص ارمنی‌ها نیز آن را تایید می‌کنند.

رهبر ارامنه قبرس خطاب به حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی‌نژاد که درباره مقام والای بانوان و مادران در اسلام و نقش زنان در اجتماعات سیاسی، مذهبی، علمی و بی‌اساس بودن برخی اتهامات به ملت‌های مسلمانان در مورد جایگاه زن صحبت‌هایی را بیان داشت، گفت: روز گذشته همزمان با روز میلاد حضرت معصومه(س) مراسمی به مناسبت میلاد حضرت مریم مادر حضرت عیسی(ع) در تهران برگزار شد که در این مراسم و پس از مراسم عبادی کلیسا همین صحبت‌هایی که در مورد مقام مادر مطرح کردید، را بیان کردم.

وی با بیان اینکه مادر یک واژه مقدس برای ارمنی‌هاست، گفت: بسیاری از وقتی می‌خواهیم در مورد زبان سرزمین و کشور خود صحبت کنیم آن را سرزمین مادری و زبان مادری عنوان می‌کنیم که برای حفظ و حراست از آن می‌کوشیم.

رهبر ارامنه قبرس با تاکید بر اینکه در کلیساهای ارمنی نیز زن و مرد از حقوق برابر برخوردارند، گفت: ما نه تنها سرزمین و زبان خود را از مادر می‌گیریم بلکه ایمان و اعتقاداتمان را هم مرهون مادرمانمان هستیم و امروز هم همراه من یک بانوی ارمنی ایرانی‌الاصل است که اهل تبریز بوده و الان در قبرس سکونت دارد.

وی مهمان‌نوازی ایرانیان را همواره زبانزد عنوان کرد و گفت: این مهمان‌نوازی شما در حرم مطهر بیان‌کننده دوستی و مهربانی در این فضای زیارتی است.

وی سپس با حضور در کنار مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه(س) به قرائت بخشی از زیارتنامه پرداخت و نسبت به مقام والای آن حضرت ادای احترام کرد.

در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی‌نژاد با اشاره به مقام والای زنان در اسلام گفت: بسیاری از افرادی که در این حرم حضور پیدا می‌کنند این حرم را زیارتگاه حضرت مریم(س) احساس می‌کنند.

وی جایگاه مادران را طریق بهشت عنوان کرد و گفت: احترام به آنها می‌تواند بهشت زیر پای مادران را به ما نزدیک کرده و بی‌احترامی به آنها ما را از بهشت برین دور کند.

وی قم را یکی از مهمترین مراکز علمی جهان برشمرد و خاطرنشان کرد: دختران ائمه ما عالمه‌هایی بودند که حضرت فاطمه معصومه(س) یکی از این نمونه‌هاست./ فارس

آدرس کوتاه :