رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

زمینه تحول فکری جوانان در ماه رمضان فراهم شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


یکی از مراجع تقلید با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان، گفت: طلاب در زمان تبلیغ از بیان مطالب خسته‌کننده پرهیز کنند تا زمینه برای تحول فکری جوانان فراهم شود.

آیت‌الله سبحانی:

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در جلسه خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان اظهار کرد: طلاب در ماه مبارک رمضان با یکدیگر وحدت داشته باشند.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان مردم همیشه در مساجد حضور پیدا می‌کنند از همین رو باید طلاب در مساجد مسائلی را که مورد نیاز مردم بوده، را مطرح کنند، زیرا جوانان در این ماه بیش از ماه‌های دیگر در مساجد حضور پیدا می‌کنند، از همین رو باید طلاب زمینه را برای تحول فکری مردم به ویژه جوانان فراهم کنند و از سوی دیگر طلاب باید از تبیین مطالب خسته‌کننده پرهیز کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه مراسم ترحیم باید به شیوه درست برگزار شود، گفت: متاسفانه در بسیاری از مواقع در مراسم ترحیم حرمت مساجد و قرآن کریم حفظ نمی‌شود، از همین رو باید سعی کنیم حرمت مساجد و قرآن کریم حفظ شود.

آیت‌الله سبحانی تصریح کرد: مراسم ترحیم مانند نمایشگاه‌‌هایی است که قاری قرآن تلاش می‌کند خود را به مردم نشان دهد و به حرمت قرآن کریم و مسجد هیچ توجهی نمی‌شود، از همین رو از تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد اعظم می‌خواهیم تا زمینه را برای حفظ حرمت قرآن کریم و مسجد فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه قرائت قرآن کریم باید در مراسم ترحیم با صدای آرام باشد، گفت: اگر قرار است قرآن کریم خوانده شود باید آرام قرائت شود تا زمینه را برای تحول انسان‌ها فراهم کند.

آدرس کوتاه :