رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

زمینه تولید آثار ارزشمند را با همکاری هنرمندان فراهم می کنیم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: امیدوارم معاونت تازه تاسیس هنری این اداره کل با همکاری پیشکسوتان و هنرمندان استان بتواند بستر مناسبی برای تولید آثار ارزشمند هنری در قم ایجاد کند و خدمتگزار خوبی برای هنر باشد.

معاون هنری اداره کل ارشاد قم

 وحید فرجی روز سه شنبه در مراسم معارفه خود در سالن جلسات این اداره کل، اظهار کرد: برای داشتن فعالیت های گسترده در عرصه هنر، باید هنرمندان امنیت و آرامش کامل داشته باشند تا بتوانند از خلاقیت خود بهره بگیرند و آثار ماندگاری خلق کنند.
وی تفکیک معاونت های فرهنگی و هنری از یکدیگر را اقدامی شایسته دانست و گفت: مسائل هنری در استان مغفول مانده است و امیدواریم با این اتفاق مبارک بتوانیم مشکلات هنر قم را رفع نماییم.
وی تصریح کرد: توانمندی بالای استان قم در عرصه هنر موجب شده است تا معاونت هنری در این اداره کل شکل بگیرد و امیدوار هستیم که با همکاری هنرمندان استان قم فعالیت های گسترده تری در عرصه هنر انجام شود.
فرجی، با بیان ویژگی های استان قم و وجود حرم مطهر کریمه اهل بیت (س)، مسجد مقدس جمکران و حوزه علمیه قم و حضور مراجع عظام گفت: قم توانمندی و ظرفیت بالایی در عرصه هنر دارد و هنرمندان با استعدادی در این استان حضور دارند که نام بسیاری از آنها در عرصه های ملی و بین المللی آشناست و هر کدام از این استادان جایگاه خاصی در هنر دارند.

* تشکیل معاونت جدید هنری بیانگر توجه به امور هنری در قم است
معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز در این جلسه گفت: با اهتمام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، معاونت جدید هنری در این اداره کل تشکیل شد و این امر بیانگر توجه به امور هنری در این استان است.
علی مسگری ابراز امیدواری کرد که با تشکیل این معاونت جدید، اهتمام ویژه ای به فرهنگ و هنر استان قم بشود.
وی با سپاسگزاری از پیشکسوتان و هنرمندانی که در این جلسه معارفه حضور داشتند، گفت: رویکرد اصلی این اداره کل فرهنگی و هنری است و همه بخش ها از جمله معاونت اداری و مالی در خدمت امر فرهنگ و هنر استان هستند و آنچه که بتوانیم برای هنر استان انجام می دهیم.
با تشکیل معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، وحید فرجی طی حکمی از سوی حجت الاسلام و المسلمین عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم به عنوان معاون هنری این اداره کل معرفی شد، وی پیشین از این 9 سال رییس حوزه هنری استان قم بوده است.
این آیین با حضور مسوولان و استادان بنام انجمن های هشت گانه استان قم؛ هنرهای نمایشی، خوشنویسان، هنرهای تجسمی، شعر و ادب، موسیقی، عکاسان، پویانمایی (انیمیشن) و سینمای جوان در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد و تعدادی از شرکت کنندگان در جلسه نظرها، پیشنهادها و انتقادهای خود را در رابطه با مسائل هنری استان بیان کردند

آدرس کوتاه :