رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

زنده نگه داشتن روح اميد و مقابله با هجمه دشمنان وظيفه رسانه ملي در چهل سالگي انقلاب - روابط عمومی

 

 مديركل صدا وسيماي مركز قم فعاليت ها ،‌موضوعات و برنامه هاي توليد شده در چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي در مركز قم را تشريح كرد.

به گزارش روابط عمومي صدا وسيماي مركز قم،‌ حجت الاسلام لطفي نياسر مديركل صدا وسيماي مركز قم فعاليت ها ،‌موضوعات و برنامه هاي توليد شده در چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي در مركز قم را تشريح كرد.

مدير كل صدا وسیماي مركز قم عنوان كرد: در تاريخ ملت ها اتفاقات بزرگ پي در پي نمي‌افتند و اصولا اتفاقات بزرگ پس از رسيدن ملت ها به بلوغ ايجاد مي‌شوند از اين رو انقلاب اسلامي نيز با بلوغ ملت ايران ايجاد شد.

وي افزود: چهل سالگي در ادبيات ما نشان دهنده رشد ، بالندگي و كمال عقل است و برنامه ريزي دشمنان نظام اسلامي ايران در آستانه چهل سالگي پيروزي انقلاب اسلامي در جهت ديده نشدن اين رشد و بالندگي است همچنان كه اين موضوع را صراحتا با بيان اين كه جمهوري اسلامي جشن چهل سالگي را نخواهد گرفت ، عنوان كردند.

حجت الاسلام لطفي نياسر ابراز كرد: تلاش هاي دشمنان در اين زمينه از يك سو براي نرسيدن نظام اسلامي ايران به چهل سالگي است و از جهت ديگر به دنبال سياه نمايي در كارنامه چهل ساله انقلاب اسلامي هستند. وظيفه رسانه زنده نگه داشتن روح اميد در جامعه و مبارزه با نقشه هاي دشمن است كه در مقابله با نقشه اول دشمنان، رسانه ملي در ارتباط با حوادث و اتفاقات چهل ساله مانند جنايات سال هاي 60 و 61 عليه ايران ، جنگ تحميلي 8 ساله، بحران‌هاي سال 78 و فتنه 88  نقش خوبي را ايفا كرد.

مدير كل مرکز قم با بيان اينكه براي مقابله با نقشه دوم دشمنان ، در رسانه ملي از دوسال قبل برنامه ريزي كرديم  و از ابتداي سال جاري برنامه‌هاي گوناگون در اين زمينه به مخاطب ارائه داده‌ايم، گفت: يك دسته از برنامه‌ها مربوط به نشان دادن روحيه شور،‌ نشاط و اميد مردم در جامعه است، مانند پوشش تلويزيوني مراسمات، جشن‌هاي شادي، جشن‌هاي مردمي چهل سالگي انقلاب اسلامي با عنوان "جشن سروستان" كه با ايده و محوريت صدا وسيماي مركز قم براي اولين بار در كشور برگزار شد، برنامه میدانی "محله به محله" و "سلام زندگي" از راديو قم و توليد قطعات موسيقي"وطن" و"سرزمين با اصالت" در بخش موسيقي مركز قم.

وي ادامه داد: مجموعه ديگر فعاليت هاي مركز قم مربوط به بيان دستاوردها و كارنامه نظام اسلامي در زمينه‌های مختلف است. برنامه‌هاي "دستاورد"، "شاهراه"، "كارنامه" ویژه برنامه زنده "جلوه خورشید" از بیت تاریخی امام خمینی (ره) در قم و پوشش زنده تلويزيوني نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامی در استان از شبکه استانی نور ، برنامه‌هاي "مستند دستاورد هاي انقلاب در روستاها" و "راه افتخار" توليد شده در صداي مركز قم، مستند‌هاي "چهل سال سازندگي" توليد معاونت خبر مركز قم ، همچنين اينفوگرافي "دستاورد" ،‌ عكس نوشت "دستاورد هاي معنوي" ، موشن گرافي " در مسير دانايي" و كليپ "ما توانستيم" توليد معاونت فضاي مجازي مركز قم و قطعه موسيقي " كمال اين است و بس" و "آينده روشن" توليد بخش موسيقي مركز قم از جمله اين فعاليت ها است.

مدير كل صدا وسيماي مركز قم دسته ديگر برنامه‌ها را در راستاي زنده نگه داشتن حافظه تاريخي مردم و آگاهي نسل جوان از دلايل وقوع انقلاب اسلامي عنوان كرد و گفت: اگر  اين بازخواني تاريخي انجام نشود، دروغ‌هاي بزرگ تاريخي توسط دشمنان براي بي نقص نشان دادن رژيم شاهنشاهي و خدشه وارد كردن به انقلاب ساخته و پرداخته مي‌شود. از آنجايي كه بيشترين فعاليت دشمن در اين زمينه در بستر فضاي مجازي صورت مي‌گيرد، بخش اعظم فعاليت هاي مركز قم نيز در فضاي مجازي با توليد مجموعه عكس نوشت "خيانت"، موشن گرافی‌های "زنان دربار" ، "حجاب" ، ويدئو كست "جوانها بدانند" ، پادكست "كاپيتولاسيون" ،‌ كليپ "يه بوم و دو هوا" ، اينفو گرافي "پادشاهان فراري" و عكس نوشت " بخش هايي از كتاب هايي در مورد پهلوي"مربوط به بحث بازخوانی حافظه تاریخی مردم است. همچنين برنامه هاي "اوراق افتخار"  و "ما نيز روزگاري" توسط سيماي مركز قم، برنامه "دوران تباهي" توسط راديو قم و گزارش‌های خبري "آيا مي‌دانيد" توسط معاونت خبر مركز قم در این باب توليد شده است.

حجت الاسلام لطفي نياسر با اشاره به اينكه يكي ديگر از نقشه هاي دشمن فاصله انداختن بين مسئولان نظام و مردم است، گفت: براي مقابله با اين نقشه توليد برنامه‌هايي در زمينه تسهيل روابط مردم و مسئولين در دستور كار قرار گرفته به گونه‌اي كه رسانه به عنوان زبان مردم در بيان خواسته‌هايشان از مسئولين، عمل كند. بر همين اساس برنامه هاي "مردم و مسئولان "و "بي تعارف" در راديو قم  و " گفتگوي خبري " در معاونت خبر مركز قم از نمونه فعاليت هاي صدا و سيماي مركز قم دراین ایام است که به صورت ویژه پخش می‌شود. همچنين در مجموعه ديگري از فعاليتها، صدا وسيماي مركز قم به دنبال بيان چشم انداز نظام جمهوري اسلامي در آينده است تا مخاطب را به آينده روشن اميدوار كند و تلاش مخاطب را برای رسيدن به آينده درخشان  مضاعف كند.

وي خاطرنشان كرد: رسانه ملي تمام تلاش و توجه خود را به ویژه در ايام دهه فجر معطوف به برپايي باشكوه جشن چهلمين سال پيروز انقلاب اسلامي با شعار "افتخار به گذشته-اميد به آينده" خواهد كرد تا دشمنان نظام اسلامي را براي رسيدن به اهدافشان ناكام كند.

 

آدرس کوتاه :


پل های ارتباطی با صداوسیمای قم

روابط عمومی
تلفن گویا:162, تلفن:32925000
 
واحد سيما
پيامك:30000251
تلفن: 42-32939040
واحد صدا
پيامك:30000252
تلفن: -32925000
واحد خبر
تلفن:32910550
پیامک: 30000253
باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن:32941201
واحد سايت
 info[at]qom.irib.ir
تلفن مركزی (تلفنخانه)
321600
02532939040-42
 
آدرس مرکز
قم- بلوار امین - صداوسیمای مرکزقم
کدپستی: 3716646384 صندوق پستی 313 و 879