جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

زیارت امامزادگان عامل تثبیت ایمان است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

زیارت امامزادگان عامل تثبیت ایمان است


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه زیارت امامزدگان عامل تثبیت ایمان و تحکیم تقواست، گفت: حضور در اماکن مقدس سبب می‌شود اوقاف فراغت خود را به مباحث مرتبط با اهل‌بیت(ع) اختصاص دهیم.

آیت‌الله سعیدی:

آیت‌الله سید محمد سعیدی امشب در همایش یاوران وقف که به همت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی امامزاده شاه سید علی(ع) برگزار شد، با بیان اینکه خداوند متعال برای زائران امامزادگان جایگاه والایی را در نظر گرفته است، اظهار کرد: بر اساس روایات دینی نگاه کردن به فرزندان رسول پیامبر اسلام(ص) که از حدود الهی خارج نشده باشند، عبادت است.

وی با تاکید بر اینکه زیارت امامزدگان عامل تثبیت ایمان و تحکیم تقواست، اضافه کرد: حضور در اماکن مقدس سبب می‌شود اوقاف فراغت خود را به مباحث مرتبط با اهل‌بیت(ع) اختصاص دهیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) الگوآموزی به دیگران را از برکات زیارت برشمرد و گفت: اگر پدران و مادران نسبت به زیارت امامزادگان اهتمام داشته باشند فرزندان آنها نسبت این موضوع اهمیت قائل می‌شوند.

وی وجود آستان‌ مقدس امامزادگان را از ظرفیت‌های نظام اسلامی خواند و مطرح کرد: امامزادگان مشکلات مردم را رفع می‌کنند به همین علت به قطب فرهنگی و دینی در نقاط مختلف کشور تبدیل شده‌اند.

سعیدی با تاکید بر اینکه پاکیزه شدن افراد به واسطه تقدیم هدایا و نزورات از دیگر برکات زیارت است، عنوان کرد: افراد با کمک‌های نقدی، خود را از گناهان پاک و منزح می‌کنند.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ وقف مشارکتی اقدام مطلوبی است چرا که برخی افراد توان وقف یک ساختمان را ندارند اما یک گروه متشکل از چندین نفر می‌تواند ساختمان مشخصی را به اوقاف واگذار کند تا در راستای اهداف خیر و خداپسدانه مورد استفاده قرار گیرد.

آدرس کوتاه :