رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

زیرساخت‌های توسعه شنا در قم بهبود یابد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

زیرساخت‌های توسعه شنا در قم بهبود یابد


رئیس هیئت شنای قم با بیان این که وجود یک استخر استاندارد با ابعاد مناسب، نیاز اولیه شنای قم است گفت: زیرساخت‌های توسعه شنا در قم باید بهبود یابد.

جمال خبر داد؛

مسعود حسین‌جمال اظهار داشت: استخرهای شنا در قم برای دوره‌های آموزشی تابستانی و  اقبال عمومی به این استخرها در فصل گرما سازماندهی شده‌اند و دوره آموزشی مربیان استخرها و غریق نجات نیز برای به‌روزرسانی علمی مربیان برگزار شد.

وی افزود: در این زمینه، مقرر شد نظارت بر فعالیت استخرهای قم به‌ویژه در ایام تابستان تشدید شود و بررسی تجهیزات ایمنی و آموزش کارکنان استخرها در دستور کار قرار گیرد و تنها مربیانی که دوره توجیهی سال 94 را گذرانده‌اند مجاز به فعالیت در استخرها باشند.

حسین‌جمال با اشاره به وضعیت آموزشی شناگران جوان بیان کرد: شنا رشته‌ای است که توسعه قهرمان در آن کوتاه‌مدت نیست و نیازمند زمان و تمرینات پرفشار و طولانی‌مدتی است البته در بعد قهرمانی در قم، مشکلاتی وجود دارد که عمده آن به کمبود امکانات باز می‌گردد.

وی عنوان کرد: زیرساخت‌های توسعه شنا در قم باید بهبود یابد و با وجود اینکه تلاش کرده‌ایم استخرها را وارد فضای تیمداری و قهرمان‌پروری کنیم اما واقعیت این است که کمبود فضاهای تخصصی استاندارد برای ورزش قهرمانی در قم، سبب شده نتوانیم به جایگاهی که مد نظرمان است دست پیدا کنیم.

رئیس هیئت شنای قم تصریح کرد: وجود یک استخر استاندارد با ابعاد مناسب، نیاز اولیه شنای قم است و در این صورت می‌توانیم در بخش شیرجه و واترپولو هم اقدامات موثری انجام دهیم اما از نظر کیفیت ورزشکار، چیزی کم نداریم و نتایجی که شناگران پایه ما در مسابقات قهرمانی کشور کسب کرده‌اند تأیید کننده این مطلب است.

آدرس کوتاه :